- Zależy nam, aby nauczyć uczniów odpowiedzialności za swoją edukację. Dlatego zrezygnowaliśmy z oceniania poprzez stopnie i wprowadziliśmy procenty – mówi Anna Tymoczko, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Mrzygłodzie na Podkarpaciu.
Przeciętny uczeń starszych klas podstawówki na lekcje i pracę w domu przeznacza więcej czasu niż wynosi etat dorosłego człowieka – pokazują badania ZMP i OSSKO.
Część nauczycieli/ek musi schować się za punktami/stopniami, żeby nie odsłonić swojego braku kompetencji w obszarze udzielania informacji zwrotnej i w ogóle odwagi budowania swojego autorytet
Nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni pracujący w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych otrzymają bony na laptopy
Już we wtorek, 23. maja, uczniowie klas ósmych napiszą pierwszy ważny egzamin w życiu. Nie można go nie zdać, ale uzyskany wynik będzie decydujący podczas rekrutacji do szkół średnich
Sąd administracyjny nie może rozstrzygnąć, czy w organizowanym przez kuratora oświaty konkursie właściwie oceniono ucznia, któremu do uzyskania tytułu laureata zabrakło jednego punktu – wynika z postanowienia WSA w Krakowie.
Polscy uczniowie wciąż są jednymi z najlepiej czytającymi uczniami na świecie. Ale osiągnięty przez nich wynik jest niższy od tego, który był w 2016 r.
Trwa drugi dzień egzaminów maturalnych. W piątek rano maturzyści pisali egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Po południu rozpoczną się zmagania z innymi językami obcymi.
W czwartek o godzinie 9 ponad 270 tys. tegorocznych maturzystów przystąpi do pierwszego w tym roku egzaminu dojrzałości. Rozpocznie się testem z języka polskiego.
Zmiany nazwane reformą edukacji są jak z dowcipu o śwince morskiej – ani to reforma, ani edukacji, a jedynie techniczne, strukturalne roszady obliczone na efekciarskość.
"Czy Pani/Pana zdaniem uczniowie w szkołach podstawowych i średnich mają do przyswojenia zbyt wiele materiału?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.