Partner serwisu

Szkół nie zamykamy, choć wirus krąży. Dyrektor nie dowie się na co choruje uczeń

Dyrektorzy mogą zawiesić zajęcia szkolne ze względu na sytuację epidemiologiczną. Nie mają jednak prawa pytać, na co chorują uczniowie.

Facetka_z_Poradni: edukacja włączająca służy wszystkim dzieciom

Jeżeli najbliższa studnia z wodą znajduje się 12 km od Twojego domu, a jest to najbliższe źródło wody dla Ciebie, to masz dostęp do wody, czy nie masz?

Kurator Barbara Nowak: równe traktowanie wszystkich dzieci to lewactwo

Promowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja włączająca nie podoba się małopolskiej kurator oświaty. Jak wynika z jej ostatniego wpisu na Twitterze, masowe szkoły nie są dla wszystkich dzieci ze specjalnymi potrzebami.

W czasie pandemii upadł co drugi sklepik szkolny. Najwięcej w 2020 r.

Nawet 50 proc. sklepików działających w szkole przestało istnieć w czasie pandemii. To cios dla biznesu, ale nie zawsze szkoda dla ucznia.

Bunt maturzystów. Piszą petycje do ministra w sprawie ustnej matury

W internecie pojawiły się pisemne protesty przeciwko ustnym egzaminom dojrzałości. Podpisało je 50 tys. osób – licealistów i uczniów techników.

Powstała pierwsza na Mazowszu klasa celno-skarbowa

Rolę i zadania służby celno-skarbowej, przepisy regulujące jej funkcjonowanie, ceremoniał i musztrę, a także tematy z zakresu etyki zawodowej i kultury organizacji poznają uczniowie LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Powstała tam pierwsza na Mazowszu klasa celno-skarbowa.

Szkoły żądają zwolnień z WF od kardiologa lub ortopedy

Ministerstwo Edukacji uspokaja rodziców: lekarz POZ nadal może zwolnić ucznia z ćwiczeń.

Fatalne wyniki maturalne absolwentów branżówek. Matematykę zaliczyła zaledwie co trzecia osoba

15 proc. tegorocznych absolwentów szkół kończących się egzaminem dojrzałości nie zdało matury. Najgorzej poszła matematyka – zwłaszcza osobom po szkole branżowej.

W przyszłym roku będzie więcej miejsc w klasach mundurowych. Dlaczego warto tam się uczyć?

Ministerstwo Obrony Narodowej zwiększy liczbę klas w szkołach średnich, w których uczniowie uczą się rzemiosła wojskowego.

Prof. Roszkowski o swym podręczniku do HiT: Sprzedało się 50 tysięcy

Prof. Wojciech Roszkowski powiedział w Radiu Zet, że na swoim podręczniku do HiT finansowo nie zyskał na razie wcale, a "za sprawą tej całej kampanii hejtu" na reputacji trochę stracił.

Prof. Roszkowski: Na HiT źle reagują politycy, którym można przypomnieć to i owo

- Wydaje mi się, że tutaj zachodzi coś, co można by nazwać efektem Barbry Streisand. Na polski to można przetłumaczyć jako efekt Kazika Staszewskiego: im większy hejt na kogoś spada, tym bardziej nakład mu rośnie - powiedział w Studiu PAP prof. Wojciech Roszkowski, odnosząc się do swego podręcznika do przedmiotu historia i teraźniejszość.

Badanie: Liczba ukraińskich uczniów w polskich szkołach rośnie

W klasach pojawiło się więcej dzieci migrantów zza wschodniej granicy.

Joanna Ćwiek: zaczynamy kryzysowy rok szkolny

W polskich szkołach dramatycznie brakuje nauczycieli i pieniędzy, do tego dochodzi groźba strajków, a także ryzyko powrotu do nauki zdalnej. Najtrudniejsza sytuacja jest w szkołach średnich.

Szkoła pęka w szwach

Brakuje klas, pieniędzy i kadry. Na horyzoncie czai się widmo strajku i ryzyko nauki zdalnej. Blisko 5 mln uczniów idzie do szkoły.

Dyrektor jak sędzia, będzie mógł wymierzać szkolną sprawiedliwość

Dyrektor placówki będzie karać zdemoralizowanych młodych ludzi, o ile oni i ich rodzice się na to zgodzą.

To będzie kryzysowy rok szkolny w polskich miastach

Brakuje klas, pieniędzy a także nauczycieli. Na horyzoncie czai się widmo strajku a także ryzyko powrotu nauki zdalnej. Tak wygląda rzeczywistość, w której blisko 5 milionów uczniów idzie do szkoły.

Marek Kobylański: Uczeń jest najważniejszy

Edukacja wymaga zmiany. Oczywiście. Tylko że w wieloletniej przepychance nauczycieli z władzą zapomina się o młodych ludziach.

Sławomir Broniarz: podstawę programową trzeba odchudzić i unowocześnić

Bez nauczycieli nie będzie dobrej edukacji. A płace na poziomie minimalnej nie zachęcają młodych do zatrudnienia się w szkole – mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz.