Propozycje uczelni dla ambitnych ludzi dbających o rozwój zawodowy

Nastawienie na nieustanne dokształcanie się, podnoszenie kwalifikacji i rozwijanie umiejętności. Do tego wiedza, jak skutecznie zarządzać zespołem i dobrze się z nim komunikować. Pracownicy z takimi kompetencjami będą częściej awansować i więcej zarabiać.

100 lat pisma naukowego dla lekarzy

Czasopismo, które tworzą polscy interniści dla internistów, jest lepsze niż czasopisma reprezentujące inne dziedziny medycyny w naszym kraju – mówi prof. Anetta Undas, redaktor naczelna Polskiego Archiwum Medycyny Wewnętrznej.

Niedobór talentów rośnie mimo gorszej koniunktury

Spowolnienie gospodarcze i spadek liczby wakatów nie zmniejszyły deficytu potrzebnych firmom kompetencji. Przeciwnie, jest on większy niż przed rokiem.

Komisje wojskowe wezwą w kwietniu młodych mężczyzn

230 tys. młodych ludzi zostanie wezwanych do kwalifikacji wojskowej.

Armia kusi kandydatów na targach pracy

Resort obrony narodowej organizuje 17 i 18 marca pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy. Odbędą się one m.in. w Olsztynie i piętnastu innych miastach Polski

Influencer manager - czy powstanie taki zawód?

Choć w klasyfikacji zawodów nie ma influencer managera, ani dotąd nie złożono wniosku o wpis na listę zawodów, są placówki, które organizują takie kursy. I zapewniają, że dają oficjalne świadectwa, choć MEiN tego nie potwierdza.

W poszukiwaniu talentów firmy otwierają się na neuroróżnorodność

Nie tylko na Zachodzie, ale również w Polsce przybywa pracodawców, którzy rekrutują osoby ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera czy ADHD. To zarówno kwestia odpowiedzialności społecznej, jak też korzyści dla biznesu.

Najlepiej zarabiający są najbardziej inteligentni? Socjolodzy: To bzdura

W powszechnym przekonaniu najlepiej zarabiający ludzie są zarazem najbardziej inteligentni. Jak jednak wynika z badania przeprowadzonego przez szwedzkich socjologów, jest ono kompletną bzdurą.

Aż 75 proc. mieszkańców dużych miast zna komunikatywnie język angielski

53 proc. Polaków uczy się obecnie języka obcego, a w ciągu ostatnich 3 lat naukę podejmowało aż 65 proc. osób. Tylko 14 proc. ankietowanych przyznało, że nie zna żadnego języka obcego na poziomie umożliwiającym porozumiewanie się.

Przełamać szklany sufit w muzyce - JazzCamp for Girls w Katowicach

Jak stworzyć zespół by osiągnął sukces? Jak się wypromować i wymyślić nazwę dla zespołu? -rusza druga edycja pierwszych w Polsce warsztatów jazzowych dla dziewczynek

Uczeń nie da rady w biurze: test kompetencji cyfrowych nie wypadł najlepiej

Pionierski wielki test kompetencji cyfrowych młodych Polaków nie wypadł najlepiej. Badania w szkołach pokazały, że nasze zdolności komputerowe są na niższym poziomie niż w innych krajach regionu. Ale dramatu nie ma.

Armia nadal będzie uczyć strzelać. Szkolenia planowane są w ferie

W akcji „Trenuj z wojskiem” wzięło udział 3,5 tys. osób, które zdecydowały się poznać podstawy obsługi broni. MON zapowiada, że takie zajęcia zorganizuje jeszcze w czasie ferii zimowych.

Coraz większe zainteresowanie bronią. Gdzie można nauczyć się strzelać?

Armia organizuje bezpłatne, jednodniowe szkolenia wojskowe dla chętnych. Strzelać można się też nauczyć w organizacjach proobronnych, w szkołach, albo wstępując do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nauka zdalna winna słabych wyników egzaminów na aplikację

Tylko 42 proc. zdających pozytywnie przeszło testy. Uczelnie winią za to zajęcia na odległość.

Biznes ciągnie na uczelnie, bo na tym korzysta

Zaawansowane technologie w elektronice, informatyka, inżynieria materiałowa, chemia i inżynieria chemiczna czy biotechnologia i ochrona środowiska – w takich dziedzinach Politechnika Łódzka współpracuje z firmami przy badaniach naukowych.

Harvard szuka w Polsce studentów MBA

Harvard Business School dokłada wszelkich starań, aby studia MBA były przystępne cenowo dla studentów ze wszystkich środowisk. Wielu może liczyć na stypendia – mówi Chad Losee, dyrektor zarządzający ds. przyjęć na MBA i pomocy finansowej w Harvard Business School.

MS publikuje wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano w poniedziałek wstępne wyniki tegorocznych egzaminów na aplikacje prawnicze.

Specjaliści chcą się rozwijać i uczyć. Często robią to na własną rękę

Niemal każdy z polskich specjalistów jest otwarty na zdobywanie nowych kompetencji. Często robią to na własną rękę, bo niewielu ma wsparcie pracodawcy.