Aż 75 proc. mieszkańców dużych miast zna komunikatywnie język angielski

53 proc. Polaków uczy się obecnie języka obcego, a w ciągu ostatnich 3 lat naukę podejmowało aż 65 proc. osób. Tylko 14 proc. ankietowanych przyznało, że nie zna żadnego języka obcego na poziomie umożliwiającym porozumiewanie się.

Przełamać szklany sufit w muzyce - JazzCamp for Girls w Katowicach

Jak stworzyć zespół by osiągnął sukces? Jak się wypromować i wymyślić nazwę dla zespołu? -rusza druga edycja pierwszych w Polsce warsztatów jazzowych dla dziewczynek

Uczeń nie da rady w biurze: test kompetencji cyfrowych nie wypadł najlepiej

Pionierski wielki test kompetencji cyfrowych młodych Polaków nie wypadł najlepiej. Badania w szkołach pokazały, że nasze zdolności komputerowe są na niższym poziomie niż w innych krajach regionu. Ale dramatu nie ma.

Armia nadal będzie uczyć strzelać. Szkolenia planowane są w ferie

W akcji „Trenuj z wojskiem” wzięło udział 3,5 tys. osób, które zdecydowały się poznać podstawy obsługi broni. MON zapowiada, że takie zajęcia zorganizuje jeszcze w czasie ferii zimowych.

Coraz większe zainteresowanie bronią. Gdzie można nauczyć się strzelać?

Armia organizuje bezpłatne, jednodniowe szkolenia wojskowe dla chętnych. Strzelać można się też nauczyć w organizacjach proobronnych, w szkołach, albo wstępując do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nauka zdalna winna słabych wyników egzaminów na aplikację

Tylko 42 proc. zdających pozytywnie przeszło testy. Uczelnie winią za to zajęcia na odległość.

Biznes ciągnie na uczelnie, bo na tym korzysta

Zaawansowane technologie w elektronice, informatyka, inżynieria materiałowa, chemia i inżynieria chemiczna czy biotechnologia i ochrona środowiska – w takich dziedzinach Politechnika Łódzka współpracuje z firmami przy badaniach naukowych.

Harvard szuka w Polsce studentów MBA

Harvard Business School dokłada wszelkich starań, aby studia MBA były przystępne cenowo dla studentów ze wszystkich środowisk. Wielu może liczyć na stypendia – mówi Chad Losee, dyrektor zarządzający ds. przyjęć na MBA i pomocy finansowej w Harvard Business School.

MS publikuje wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano w poniedziałek wstępne wyniki tegorocznych egzaminów na aplikacje prawnicze.

Specjaliści chcą się rozwijać i uczyć. Często robią to na własną rękę

Niemal każdy z polskich specjalistów jest otwarty na zdobywanie nowych kompetencji. Często robią to na własną rękę, bo niewielu ma wsparcie pracodawcy.

Polscy szefowie za rzadko wierzą w możliwości pracowników

Jedynie co siódmy prezes w Polsce ufa, że jego zespól może podejmować trafne decyzje strategiczne i wdrażać je z sukcesem.

Studia po studiach. Jak podnieść kwalifikacje albo zmienić zawód?

Wciąż trwa rekrutacja na studia podyplomowe. Na każdej uczelni jest do wyboru po kilkadziesiąt różnych kierunków lub specjalizacji. W tym także sporo nowości.

Jeśli zmieniać zawód, to najlepiej na ten

Prawie trzech na dziesięciu dorosłych Polaków myśli o zmianie branży, w której pracują – najchętniej na IT albo energetykę odnawialną.

Internetowy sposób na lukę kompetencyjną

Przyspieszony podczas pandemii rozwój oferty szkoleń i kursów online ułatwia zdobycie nowych umiejętności, pomagając w przebranżowieniu.

Zlikwidowano egzaminy, które jeszcze nigdy się nie odbyły

Wystarczy ukończyć studia, aby zostać fizjoterapeutą lub ratownikiem medycznym.

Pracownicy chcą się rozwijać, firmy nie spieszą z odpowiedzią

Niemal połowa Polaków wytyka swoim pracodawcom, że nigdy nie zapytali ich o potrzeby co do szkoleń i kursów.

Badanie Harvarda: Wyższe zarobki dzięki bogatym przyjaciołom z dzieciństwa

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda opracowali raport na temat przyjaźni a awansu społecznego i doszli do wniosku, że dzieci ubogich rodziców zarabiają znacznie więcej jako dorośli, jeśli mają przyjaciół z bogatych rodzin. Jak to możliwe?

Uchodźcy z Ukrainy mają kwalifikacje, chcą na siebie zarabiać

Wiele kobiet uciekających z Ukrainy ma wykształcenie wyższe i ambicje, by nie być na garnuszku pomocy od innych – wynika z badań zleconych przez Narodowy Bank Polski.