Socjolog: Mamy XXI wiek, a pracodawca szuka człowieka renesansu

Nasza praca zawodowa będzie się zmieniać i zapewne nie raz trzeba będzie się przekwalifikować, to na pewno warto zostać osobą, która podejmuje decyzje w zgodzie ze sobą i we własnym imieniu - mówi dr Iwona Bąbiak, socjolog, psycholog społeczny, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa

„Na studia – studia MBA, podyplomowe”

W środę 29 maja ukaże się dodatek „Na studia – studia MBA, podyplomowe”

Pokłosie afery Collegium Humanum? Będzie zaostrzenie przepisów o studiach podyplomowych

Data rozpoczęcia i zakończenia studiów, liczba godzin zajęć czy miejsce odbycia praktyk - to informacje, które będą musiały znaleźć się w świadectwie ukończenia studiów podyplomowych.

XX Jubileuszowy Międzynarodowy Kongres MBA

Międzynarodowy Kongres MBA organizowany przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największe w Polsce wydarzenie integrujące środowisko studentów i absolwentów studiów MBA oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż. Każdego roku bierze w nim udział ponad 200 osób. Tematem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji Kongresu jest ”AI Powered Management – Evolution or Revolution?”.

Zaświadczenie "na druku MEN". Wydane po szkoleniu, może naruszać prawo

To, że organizator kursu wystawi nam zaświadczenie na „druku MEN”, nie oznacza, że to ministerstwo potwierdza nasze kwalifikacje. „Wybijanie” swojej oferty w taki sposób może też naruszać prawa konsumentów i innych organizatorów szkoleń.

Rekordowa liczba studenckich staży w Programie Kariera

Prawie 120 młodych ludzi będzie mogło wziąć udział w tegorocznej 21. już edycji programu stażowego Polskiej Rady Biznesu.

Dyplom nadal pomaga na starcie

Aktywność zawodowa osób po studiach jest w Polsce wyższa w porównaniu z innymi poziomami wykształcenia. Absolwenci uczelni najrzadziej są też dotknięci bezrobociem.

Burek, Wierczyńska: Kilka gorzkich uwag o ręcznym sterowaniu nauką

Ostatnie lata pokazały, że duża część środowiska naukowego jest wyjątkowo kreatywna i elastyczna gdy chodzi o zdobywanie punktów za publikacje.

Prof. Wierczyński: Trzeba zmienić zasady ustalania punktacji czasopism

Sposobem ustalania w ostatnich latach listy czasopism punktowanych powinna zająć się prokuratura – uważa dr hab. Grzegorz Wierczyński, prof. Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 2020–2023 przewodniczący Zespołu Punktacji Czasopism Naukowych w Komitecie Nauk Prawnych PAN.

Szkoła ery cyfrowej: uczniowie tego liceum tworzą profesjonalne gry wideo w 36 godzin

Czy można stworzyć grę wideo w zaledwie 36 godzin? Śmiałkowie z warszawskiego Liceum Filmowego i Kreacji Gier Wideo po raz kolejny udowodnili, że tak! Efekty ich prac oceniali najlepsi polscy specjaliści branży gamedev.

25 mln zł na zaangażowanie pracodawców w nauczanie zawodów

Zarząd województwa podlaskiego przeznaczy pieniądze na działania służące nabywaniu praktycznych umiejętności przez uczniów, w tym na staże w zakładach pracy.

ChatGPT oblał polski egzamin specjalizacyjny z interny

ChatGPT dobrze poradził sobie z amerykańskim egzaminem licencjonowania medycznego (USMLE) i europejskim egzaminem z podstawowej kardiologii. Okazuje się jednak, że polski egzamin z interny nie poszedł już tak gładko.

Atrakcyjna propozycja dla przyszłych specjalistów IT

Nasza akademia oferuje znacznie więcej niż nauka programowania. Nasi absolwenci potrafią rozwiązywać problemy, myśleć projektowo, są bardzo dojrzali – mówi Oktawia Gorzeńska, dyrektorka 42 Warsaw.

Powstaną branżowe centra umiejętności

Utworzenie sieci branżowych centrów umiejętności, ośrodków uzupełniających ofertę kształcenia zawodowego – to najważniejsze punkty podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudy nowelizacji ustawy – Prawo oświatowe. Jej celem jest wsparcie i dostosowanie potrzeb rynku pracy do systemu kształcenia zawodowego.

Euroskills 2023: Polscy zawodnicy otrzymali rekordową liczbę medali

Trzy złote medale, jeden srebrny, trzy brązowe i sześć Medali Doskonałości – to polski bilans Euroskills 2023, największych zawodów branżowych w Europie. Osiągnięty przez Polaków wynik był najlepszy w historii naszego udziału w tych zawodach.

EuroSkills 2023: w Gdańsku ruszyły największe zawody umiejętności branżowych

50 tys. metrów kwadratowych powierzchni, 600 zawodników z 32 krajów, którzy będą rywalizować w 42 konkurencjach i 100 tys. gości z zagranicy – w Gdańsku ruszyły największe zawody umiejętności branżowych EuroSkills 2023. Polska organizuje je po raz pierwszy.

Jak sprawdzić wyniki czerwcowego egzaminu zawodowego

Można sprawdzać oficjalne wyniki egzaminu zawodowego z sesji letniej, która odbyła się w czerwcu 2023 r. Zdający mogą zrobić to online w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie.

W poszukiwaniu mistrzów przyszłości – EuroSkills Gdańsk 2023

Między 5 a 9 września w Gdańsku, odbędą się zawody EuroSkills 2023, impreza będąca synergią edukacji na szczeblu szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych z biznesem, w tym sektorem prywatnym reprezentowanym przez największe koncerny światowe- liderów branż - mówi dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, głównego organizatora, Oficjalny Delegat WorldSkills Poland.