Partner serwisu

Harvard szuka w Polsce studentów MBA

Harvard Business School dokłada wszelkich starań, aby studia MBA były przystępne cenowo dla studentów ze wszystkich środowisk. Wielu może liczyć na stypendia – mówi Chad Losee, dyrektor zarządzający ds. przyjęć na MBA i pomocy finansowej w Harvard Business School.

MS publikuje wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowano w poniedziałek wstępne wyniki tegorocznych egzaminów na aplikacje prawnicze.

Specjaliści chcą się rozwijać i uczyć. Często robią to na własną rękę

Niemal każdy z polskich specjalistów jest otwarty na zdobywanie nowych kompetencji. Często robią to na własną rękę, bo niewielu ma wsparcie pracodawcy.

Polscy szefowie za rzadko wierzą w możliwości pracowników

Jedynie co siódmy prezes w Polsce ufa, że jego zespól może podejmować trafne decyzje strategiczne i wdrażać je z sukcesem.

Studia po studiach. Jak podnieść kwalifikacje albo zmienić zawód?

Wciąż trwa rekrutacja na studia podyplomowe. Na każdej uczelni jest do wyboru po kilkadziesiąt różnych kierunków lub specjalizacji. W tym także sporo nowości.

Jeśli zmieniać zawód, to najlepiej na ten

Prawie trzech na dziesięciu dorosłych Polaków myśli o zmianie branży, w której pracują – najchętniej na IT albo energetykę odnawialną.

Internetowy sposób na lukę kompetencyjną

Przyspieszony podczas pandemii rozwój oferty szkoleń i kursów online ułatwia zdobycie nowych umiejętności, pomagając w przebranżowieniu.

Zlikwidowano egzaminy, które jeszcze nigdy się nie odbyły

Wystarczy ukończyć studia, aby zostać fizjoterapeutą lub ratownikiem medycznym.

Pracownicy chcą się rozwijać, firmy nie spieszą z odpowiedzią

Niemal połowa Polaków wytyka swoim pracodawcom, że nigdy nie zapytali ich o potrzeby co do szkoleń i kursów.

Badanie Harvarda: Wyższe zarobki dzięki bogatym przyjaciołom z dzieciństwa

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda opracowali raport na temat przyjaźni a awansu społecznego i doszli do wniosku, że dzieci ubogich rodziców zarabiają znacznie więcej jako dorośli, jeśli mają przyjaciół z bogatych rodzin. Jak to możliwe?

Uchodźcy z Ukrainy mają kwalifikacje, chcą na siebie zarabiać

Wiele kobiet uciekających z Ukrainy ma wykształcenie wyższe i ambicje, by nie być na garnuszku pomocy od innych – wynika z badań zleconych przez Narodowy Bank Polski.

Jesień pod znakiem aktywizacji uchodźców

Wojna w Ukrainie zmusza zarówno rząd, jak i przedsiębiorców do systemowych oraz długoterminowych działań, które pomogą Ukraińcom wejść na polski rynek pracy.

Spowolnienie już zmniejsza popyt na talenty

Chociaż aż 70 proc. firm w Polsce narzeka na trudności ze zdobyciem potrzebnych pracowników, to po raz pierwszy od lat tych narzekań jest mniej niż przed rokiem.

Niemcy: kierowcy ciężarówek pilnie poszukiwani

Niemieckie firmy poszukują kierowców ciężarówek. Branża transportowa cierpi z powodu braku rąk do pracy, a sytuacja pogarsza się z roku na rok.

Coraz więcej absolwentów uczelni ma już doświadczenie w pracy

Im częściej studenci łączą naukę z pracą zawodową, tym lepiej – komentują eksperci. Dla młodych ludzi to szansa na szybsze określenie swojej ścieżki kariery, a dla pracodawców – możliwość pozyskania lepszych pracowników.

Na rynek pracy wchodzą coraz bardziej wymagające pokolenia

Pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że nie mają wyboru; muszą uwzględnić potrzeby i oczekiwania młodych generacji , które nie chcą żyć i pracować tak jak ich rodzice. Chcą większej elastyczności i wspierających szefów.

Zarobki to priorytet. Młodzi Polacy nie chcą pracować za grosze

W czasach wysokiej inflacji dla rozpoczynających karierę studentów i absolwentów dużo bardziej niż wcześniej liczy się wysokość wynagrodzenia.

Dla ambitnych i nastawionych na zmiany. Studia MBA i podyplomowe

Rozwój osobisty i zawodowy, podniesienie kwalifikacji, szansa na zdobycie lepszej posady czy przekwalifikowanie się. Takie cele najczęściej stawiają sobie osoby podejmujące studia MBA czy podyplomowe. A uczelnie wyższe przygotowują programy umożliwiające osiągnięcie tych celów.