Fałszywy nauczyciel wpadł przez błędy ortograficzne

50-letni mężczyzna zatrudnił się w jednej z włoskich szkół posługując się sfałszowanym dyplomem ukończenia wyższej uczelni. Niestety, zdradziły go błędy ortograficzne, które robił nawet w prostych wyrazach.

Bezpłatna podróż koleją po Europie. Do wygrania bilety dla 36 tys. osób

36 tys. osób urodzonych w 2005 roku może wygrać w konkursie DiscoverEU bezpłatny bilet na podróż po Europie – podała Komisja Europejska.

Coraz więcej szkół decyduje się na czterodniowy tydzień nauki

Szkoły w Stanach Zjednoczonych skracają do czterech dni swój tydzień nauki. To rozwiązanie jest zachętą do podejmowania pracy przez nauczycieli i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Anna Nowacka-Isaksson: Grinch chce skrócić wakacje

Czy skrócenie wakacji może polepszyć wyniki w nauce? Zdaniem lidera partii Centrum tak.

Przemoc wobec nauczycieli. „Przerażająca” sytuacja w niemieckich szkołach

Groźby, zastraszanie, pobicia. Wielu nauczycieli doświadcza w szkole przemocy. Co może zmienić tę sytuację?

Litwa: 15. września odbędzie się ostrzegawczy strajk nauczycieli

15. września litewscy nauczyciele nie będą prowadzili lekcji przez dwie godziny. Jeśli te działania nie przyniosą efektów, dwa tygodnie później rozpocznie się strajk generalny.

Rosjanie wybrali miasta idealne do zamieszkania z uczącymi się dziećmi. Ostatnie miasto, które zajęli wagnerowcy

Rodzice z Rosji uważają, że Moskwa, Petersburg i Kazań to najlepsze miasta do zamieszkania z dziećmi w wieku szkolnym.

UNESCO wzywa do wprowadzenia zakazu używania smartfonów w szkołach

Jeśli chcemy uporać się z chaosem w klasie, chronić dzieci przed cyberagresją i poprawić skuteczność edukacji, należy zakazać smartfonów w szkołach – wskazuje najnowszy raport ONZ.

Mniejszości narodowe na Białorusi bez prawa do edukacji w swoim języku

Białoruski portal prawny opublikował poprawki do ustawy “O językach” określającą politykę językową. Zaktualizowana ustawa usuwa punkt o prawie do nauki w językach mniejszości narodowych – podał portal Belsat.eu

Kampania z wykorzystaniem AI ostrzega przed udostępnianiem zdjęć dzieci w intrenecie

Indyjska policja rozpoczęła kampanię społeczną ostrzegającą przed „sharentingiem” czyli udostępnianiem wizerunku dzieci w internecie.

„Pozytywny start” niemieckiego karnetu na kulturę dla 18-latków

Minister kultury RFN Claudia Roth powiedziała, że widzi „bardzo pozytywny początek” inicjatywy kulturalnej dla osiemnastolatków.

Brytyjski rząd stawia na wychowanie fizyczne. Przede wszystkim uczennic

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił dwuletni plan poprawy jakości nauczania i równego dostępu do wychowania fizycznego i sportu w szkołach.

Problem z prawicowym ekstremizmem w szkołach w Brandenburgii. Nauczyciele odchodzą

Wydarzenia w jednej ze szkół w Brandenburgii rzucają światło na skrajnie prawicowe środowisko w Niemczech Wschodnich. Zaniepokojeni politycy wzywają do nieustępliwości.

Węgierski parlament przyjął "ustawę zemsty". Nowe przepisy pogarszają pozycję nauczycieli

Węgierski parlament, większością partii rządzącej, przyjął kontrowersyjną ustawę, zmieniającą status nauczycieli i nadmiernie obciążającą ich pracą. Zmiany są podobne do tych, które w Polsce zapowiada i forsuje Przemysław Czarnek.

Norwegia: rząd chce zezwolić na fizyczne interwencje wobec uczniów w szkole

Rząd Norwegii chce, by nauczyciel mógł używać wobec uczniów siły fizycznej w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie innego dziecka lub mienie znacznej wartości.

Co piąty pedagog w USA popiera pomysł uzbrojenia nauczycieli

Amerykanie zastanawiają się w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo w szkołach. Pojawił się pomysł wyposażenia w broń nauczycieli.

USA: 12-latek ukończył college. Otrzymał dyplom z pięciu dziedzin

12-letni Clovis Hung został najmłodszą osobą, która ukończyła kalifornijski Fullerton College. Chłopiec zdobył stopnie naukowe z aż pięciu dziedzin.

Niemcy: Co czwarty czwartoklasista nie potrafi dobrze czytać

Niemiecka oświata przeżywa kryzys. Nauczycieli brak, uczniowie przerywają naukę, najmłodsi mają coraz gorsze wyniki. A teraz się okazuje, że po prawie czterech latach szkoły podstawowej wiele dzieci ledwo potrafi czytać.