Studia bez granic pozwalają na zdobycie unikalnych kontaktów

Międzynarodowe studia magisterskie poszerzają horyzonty, uczą samodzielności i sprzyjają poznawaniu innych kultur. Studenci kształcą się w kilku krajach, więc mają okazję zbudować sieć kontaktów.

Nie bój się pytać! Poradnik dla erasmusowców

Którą uczelnię wybrać? Jak znaleźć mieszkanie i współlokatora? Nad tym zastanawiają się osoby rozważające studiowanie w ramach Erasmusa. Podpowiadamy, gdzie szukać rozwiązań.

Jak motywować? Wskazówki dla koordynatora projektu

Na starcie działań wolontariusze są często gotowi przenosić góry. Wraz z upływem czasu chęci do niesienia pomocy jednak słabną. Jak skutecznie pracować z wolontariuszami, podpowiada ekspert – Grzegorz Olifirowicz.

Marnowanie żywności przestaje być w Polsce problemem? „To wciąż ponura statystyka”

Niewiele zmieniła sytuacja ekonomiczna czy szalejąca inflacja. Nagłaśnianie problemu marnowania żywności i aplikacje takie, jak chociażby TooGoodToGo, też niespecjalnie pomogły. W Polsce wciąż marnujemy ogromne ilości jedzenia.

Polska wytypowała najlepszych uczniów szkół branżowych i technicznych

Znamy laureatów drugiej edycji największego branżowego konkursu w Polsce. Najlepsi uczniowie szkół branżowych w przyszłym roku zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z całej Europy. Zawody odbędą się w we wrześniu w Gdańsku.

Korespondencja z Oceanii: brak edukacji ekologicznej zagrożeniem dla istnienia Kiribati

Przykład Kiribati najdobitniej pokazuje, że ograniczanie spalania paliw kopalnych to działanie niezbędne, ale jednostronne. Równolegle powinniśmy pilnie zmieniać nasze podejście do żywności, produkcji opakowań i śmieci. Trzeba postawić na solidną edukację ekologiczną. W przeciwnym razie z mapy świata zaczną znikać kolejne kraje i miasta.

Holandia, Irlandia i Włochy – w tych krajach chcą studiować Polacy

Ponad 40 proc. osób decydujących się na studia za granicą wybierało uczelnie w krajach należących do Unii Europejskiej. Polacy najczęściej wybierali uczelnie holenderskie.

Nigdy nie jest za późno na wyjazd erasmusowy

Zdecydowana większość studentów Erasmusa to dwudziestolatkowie, jednak program nie stawia granic wiekowych. Jedną z najstarszych osób w Polsce, które wyjechały na stypendium, była 61-latka. I to nie był wyjątek!

Anna Kozubal : studia zagraniczne, czyli łamanie barier

Studia na duńskiej uczelni pozwoliły mi na połączenie ścisłej, technicznej wiedzy z umiejętnością analizowania i rozwiązywania konkretnych problemów - mówi Anna Kozubal, absolwentka Uniwersytetu w Alborgu w Danii, analityk strategiczny z naciskiem na wodór w niemieckiej firmie energetycznej RWE.

Erasmus+ działa od 35 lat

Na lata 2021–2027 budżet programu został podwojony w stosunku do lat 2014–2020 i wynosi ponad 28 mld euro.

V Kongres Edukacji – świętujemy 35 lat programu Erasmus+

Kongres Edukacji organizowany przez FRSE jest corocznym spotkaniem osób zajmujących się szeroko rozumianą edukacją w Polsce na wszystkich jej poziomach.

Ulice przy szkołach zamknięte dla samochodów? Europejczycy nie mówią nie

Poparcie dla ograniczenia ruchu samochodów na ulicach wokół szkół deklaruje 65 proc. mieszkańców Warszawy. To nieco mniej niż wynosi europejska średnia.

Olga Malinkiewicz: wszystko zaczęło się od studiów w Walencji

Wyjechałam na studia do Hiszpanii z ciekawości. Miałam szansę spotkać się z innym systemem edukacji, z ciekawymi projektami, otworzyłam się na świat i ludzi - mówi Olga Malinkiewicz, fizyczka

Przejmij inicjatywę! Każdy młody może starać się o dofinansowanie

Finansowe wsparcie na realizację swoich pomysłów w październiku dostaną nie tylko szkoły czy uczelnie. Wnioski mogą składać również organizacje młodzieżowe, a nawet nieformalne grupy młodych ludzi. Na zgłoszenia czeka Europejski Korpus Solidarności.

Wystarczy chcieć

Na początku października mija kolejny termin naboru wniosków w programie Erasmus+. Twoja szkoła planuje wyjazd kadry lub zawarcie partnerstwa? A może myślisz o wymianie młodzieży? Przygotowania musisz zacząć już teraz!

Harvard szuka w Polsce studentów MBA

Harvard Business School dokłada wszelkich starań, aby studia MBA były przystępne cenowo dla studentów ze wszystkich środowisk. Wielu może liczyć na stypendia – mówi Chad Losee, dyrektor zarządzający ds. przyjęć na MBA i pomocy finansowej w Harvard Business School.

Za rok igrzyska w Gdańsku

Polska po raz pierwszy w historii będzie organizatorem międzynarodowych zawodów EuroSkills 2023. Wezmą w nich udział młodzi ludzie – najlepsi w swoim fachu.

Elżbieta II – królowa bez formalnego wykształcenia. Karol III to pierwszy monarcha po studiach

Urodzona w 1926 r. i zasiadająca na brytyjskim tronie przez 70 lat królowa nie miała żadnego formalnego wykształcenia. Uczyła się, jak byśmy dziś powiedzieli, w edukacji domowej. Czytać nauczyła się od matki.