Partner serwisu

Wystarczy chcieć

Na początku października mija kolejny termin naboru wniosków w programie Erasmus+. Twoja szkoła planuje wyjazd kadry lub zawarcie partnerstwa? A może myślisz o wymianie młodzieży? Przygotowania musisz zacząć już teraz!

Harvard szuka w Polsce studentów MBA

Harvard Business School dokłada wszelkich starań, aby studia MBA były przystępne cenowo dla studentów ze wszystkich środowisk. Wielu może liczyć na stypendia – mówi Chad Losee, dyrektor zarządzający ds. przyjęć na MBA i pomocy finansowej w Harvard Business School.

Za rok igrzyska w Gdańsku

Polska po raz pierwszy w historii będzie organizatorem międzynarodowych zawodów EuroSkills 2023. Wezmą w nich udział młodzi ludzie – najlepsi w swoim fachu.

Elżbieta II – królowa bez formalnego wykształcenia. Karol III to pierwszy monarcha po studiach

Urodzona w 1926 r. i zasiadająca na brytyjskim tronie przez 70 lat królowa nie miała żadnego formalnego wykształcenia. Uczyła się, jak byśmy dziś powiedzieli, w edukacji domowej. Czytać nauczyła się od matki.

New centres not only for students

The focus of one of the debates in the “Rzeczpospolita” Salon was education in its broadest sense and the new Erasmus+ InnHub project and the challenges that await its authors.

Nowe centra nie tylko dla studentów

Osią jednej z debat w Salonie „Rzeczpospolitej” była szeroko rozumiana edukacja i nowy projekt Erasmus+ InnHub oraz wyzwania, które czekają jego autorów.

Rosyjscy studenci zablokowani. Większość zachodnich uczelni ich nie przyjmie

Międzynarodowy egzamin językowy TOEFL English stanowiący przepustkę do studiowania za granicą, organizowany przez Educational Testing Service (ETS), nie jest już dostępny dla obywateli Rosji. Brak tego egzaminu zamyka możliwość studiowania na większości zachodnich uczelni.

Stypendia tajwańskiego uniwersytetu dla studentów z Ukrainy

Z inicjatywy profesora uniwersytetu NYCU Henryka Witka młodzież z Ukrainy, która była zmuszona przerwać studia po inwazji Rosji, może uzyskać stypendia na tej tajwańskiej uczelni.

Konkurs WorldSkills Europe to szansa dla Polski

Konkurs jest za rok. Nie można zwlekać, bo przed nami epokowa szansa – mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz oficjalny delegat WorldSkills Poland i prezydent zawodów WorldSkills Europe 2023 w Polsce.

Nowe centrum innowacyjnej gospodarki w Krakowie

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie powstał hub programu Erasmus+. To ważny element ekosystemu innowacyjnej gospodarki – oceniają dr hab. Stanisław Mazur, rektor UEK, i dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Wojenny Erasmus na studiach. Uczelnie wspierają uchodźców

Ukraińscy studenci rzadko są dopisywani do istniejących grup. Studia rozpoczną w październiku, teraz uczą się polskiego.

Uczelnie są otwarte dla ukraińskich studentów

Darmowe akademiki, uproszczone formalności dotyczące przeniesienia na studia, pomoc finansowa i psychologiczna – tak pomagają szkoły wyższe.

Michał Mazur: Czy Polacy studiujący za granicą wrócą do Polski?

Dziś poza granicami naszego kraju studiuje ponad 50 tys. młodych Polaków, dla których wyjazd był szansą na realizację marzeń i edukację na najwyższym poziomie. Od wspólnych wysiłków administracji i biznesu zależy teraz, czy te talenty zasilą polską gospodarkę, czy też zostaną na Zachodzie. Potrzebujemy spójnej strategii, aby zapobiec dalszemu drenażowi mózgów i odpływowi tych najzdolniejszych.

Dr Paweł Poszytek: Pandemia znacząco wpłynęła na program Erasmus+

- Pandemia koronawirusa spowodowała zawieszenie 30 proc. projektów w ramach programu Erasmus+. Pandemia powoduje, że dokonujemy refleksji w jakie narzędzia musimy się doposażyć, by zminimalizować negatywne efekty - mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.