Szkoła na Podkarpaciu uczy zgodnie z najnowszymi trendami - bez ocen i zadań domowych

- Zależy nam, aby nauczyć uczniów odpowiedzialności za swoją edukację. Dlatego zrezygnowaliśmy z oceniania poprzez stopnie i wprowadziliśmy procenty – mówi Anna Tymoczko, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Mrzygłodzie na Podkarpaciu.

Wiedza cenna zarówno w czasach kryzysu, jak i prosperity

Jakub Leszczyński, założyciel serwisu MBA Portal.

Cyfrowe kompetencje w cenie

Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy Randstad Polska.

Perspektywiczne rozwiązanie dla specjalistów

IT, analiza danych, cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie zasobami ludzkimi, analiza biznesowa, a także ekologia i ochrona środowiska – to zdaniem przedstawicieli uczelni przyszłościowe kierunki studiów podyplomowych. Kandydaci chętnie wybierają też studia, które pozwalają na zdobycie uprawnień zawodowych i doskonalenie umiejętności miękkich.

Programy nauczania stale ewoluują, by nadążyć za nowoczesnymi trendami

W Polsce z roku na rok przybywa nowych studiów MBA.Jednocześnie wzrasta zainteresowanie nimi wśród kadrymenedżerskiej. Uczelnie chwalą się nowościami, wskazują też,które programy będą dla liderów optymalnym rozwiązaniemw dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym

Wykorzystanie nowych technologii to przyszłość biznesu

Dynamiczny rozwój metod sztucznej inteligencji sprawia, że rośnie zainteresowanie kształceniem w tym zakresie. Kandydaci na studia coraz śmielej wybierają tego typu kierunki. Uczelnie powoli wdrażają je do swojej oferty.

Sytuacja kadrowa w szkołach coraz gorsza. Liczba wakatów w górę o 30 proc. r/r

Największe braki kadry widoczne są w dużych miastach. Szkoły szczególnie poszukują psychologów i pedagogów.

Badania ZMP: Uczniowie w VII klasie uczą się ponad 50 godzin tygodniowo

Przeciętny uczeń starszych klas podstawówki na lekcje i pracę w domu przeznacza więcej czasu niż wynosi etat dorosłego człowieka – pokazują badania ZMP i OSSKO.

Facetka_z_Poradni: handel punktami z zachowania to powszechna praktyka

Część nauczycieli/ek musi schować się za punktami/stopniami, żeby nie odsłonić swojego braku kompetencji w obszarze udzielania informacji zwrotnej i w ogóle odwagi budowania swojego autorytet

Oferta dla przyszłych liderów i profesjonalistów

Technologie przełomowe, górnictwo miejskie, zarządzanie państwem czy energy studies – od przyszłego roku akademickiego uczelnie planują wiele nowych kierunków.

Wiedza i kompetencje pozostają naszym zasobem na całe życie

Justyna Wróbel, doradca zawodowy z Centrum Rozwoju Talentów, Gdański Urząd Pracy.

Zainteresowanie niektórymi kierunkami nie zmienia się od lat

Informatyka, psychologia, zarządzanie, prawo oraz kierunek lekarski, a także ekonomia, budownictwo, finanse i rachunkowość, filologia angielska oraz logistyka – z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że te kierunki cieszyły się największym powodzeniem podczas rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023.

Laptopy dla uczniów i nauczycieli z aprobatą Sejmu

Nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni pracujący w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych otrzymają bony na laptopy

Laptopy na finiszu kampanii

Prawie wszyscy posłowie i posłanki zagłosowali za dalszymi pracami nad „ustawą komputerową”. Teraz trzeba tylko za to zapłacić.

Propozycje uczelni dla ambitnych ludzi dbających o rozwój zawodowy

Nastawienie na nieustanne dokształcanie się, podnoszenie kwalifikacji i rozwijanie umiejętności. Do tego wiedza, jak skutecznie zarządzać zespołem i dobrze się z nim komunikować. Pracownicy z takimi kompetencjami będą częściej awansować i więcej zarabiać.

Sondaż: Niemal połowa Polaków ocenia Czarnka na "jedynkę"

"Jaką ocenę postawiłaby Pani/postawiłby Pan ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi za jego dotychczasową pracę?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Gutowski, Kardas: Czego władza chce od nauki i dlaczego jej wolność jest ważna

Milcząca akceptacja działań wokół Polskiej Akademii Nauk wywoła szkody większe niż te, jakie odczuwamy w związku z tzw. reformą wymiaru sprawiedliwości.

Lekarze kształceni na skróty. Będzie ich więcej, z poziomem już gorzej

Uczelnie, które uczą przyszłe pielęgniarki lub ratowników medycznych, będą mogły otworzyć kierunek lekarski. – W pogoni za liczbą absolwentów tracimy z oczu jakość kształcenia – przestrzegają eksperci.