Partner serwisu

Dzieci nauczą się programowania. Zajęcia będą odbywały się w szkole.

Rusza Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Cyfrowej. W piątek odbędzie się konferencja inaugurująca X edycję.

Edukatorka: nowy przedmiot BiZ to dobry pomysł. Ale program nie może być przeładowany

Jeśli włożymy zbyt dużo informacji do podstawy programowej, to uczniowie będą musieli nauczyć się wielu rzeczy na pamięć. A takie rzeczy łatwo się potem zapomina, najczęściej zaraz po klasówce – mówi Paula Bruszewska, prezeska fundacji Zwolnieni z Teorii.

Po nauce online będą konsultacje

Także lekcje zdalne powinny uwzględniać równomierne obciążenia uczniów.

Edukacja włączająca – przyszłość polskiej oświaty

Edukacja włączająca to jedno z najczęściej powtarzanych pojęć w kontekście zmian polskiego systemu edukacji. Ten zdobywający w naszym kraju coraz większe uznanie sposób organizacji nauczania i pracy szkoły jest bardzo odmienny od tradycyjnego podejścia do oświaty.

Powrót do szkoły bardziej cyfrowej. Boom w branży edtech

Rynek technologii w edukacji wystrzelił w czasie pandemii i wciąż rośnie. Część ekspertów spodziewa się jednak załamania w tej nowatorskiej branży.

Minecraft pomoże w nauce uczniom w polskich szkołach

Uczniowie w polskich szkołach niebawem dostaną nowe narzędzie. Powstaje platforma edukacyjna będąca połączeniem popularnej gry Minecraft i podstawy programowej do klasy piątej szkoły podstawowej. Będzie dostępna już pod koniec września.

Prawie 2/3 polskich dzieci używa smartfonów. Coraz więcej szkół tego zabrania

Co drugie dziecko w Polsce nie może korzystać z telefonu komórkowego w szkole. Niemal tyle samo ma na swoich smartfonach zainstalowane blokady rodzicielskie – pokazują badania.

Sport i chór nauczą grać w zespole

Na czele potrzebnych pracodawcom kompetencji są te „twarde”, związane z IT, ale rośnie znaczenie miękkich umiejętności, które można rozwijać samemu.

Pracodawcy coraz częściej szukają u pracowników umiejętności cyfrowych

Aż 36 proc. ofert opublikowanych na Pracuj.pl w I półroczu tego roku dotyczyło specjalizacji, w których coraz częściej wymagane są umiejętności cyfrowe. Ich liczba szybko rośnie w ostatnich miesiącach.

Cyfrowe umiejętności Polaków kuleją. Kłopot nawet z Excelem

Młodzi ludzie w naszym kraju nie są przygotowani do obsługi użytkowych aplikacji, choć radzą sobie z wyzwaniami z zakresu cyberbezpieczeńtwa – wynika z badań, do których dotarła „Rzeczpospolita”.

Na rynku pracy następuje rewolucja umiejętności

W wyniku postępującej automatyzacji i cyfryzacji procesów zmienia się zapotrzebowanie pracodawców na konkretne umiejętności pracowników – mówi Ireneusz Borowski, country manager na Polskę, Dassault Systèmes.

Polscy szefowie bez kompleksów i pełni wiary we własne siły

Nasi menedżerowie wysoko oceniają swoje kompetencje zarówno zarządcze, jak i przywódcze – wyżej niż Amerykanie.

Pandemia zachęciła do nauki online

Chociaż spora grupa pracowników w zdobywaniu nowych umiejętności kieruje się chęcią własnego rozwoju, to większość uczy się i szkoli z myślą o poprawie swojej sytuacji na rynku pracy, w tym o podwyżce czy awansie.

Żelazny zestaw kompetencji potrzebnych w pracy

Absolwentom uczelni brakuje najbardziej umiejętności związanych z logicznym myśleniem, podejmowaniem wyzwań, samodzielnością, komunikatywnością i kreatywnością.