Niemal połowa Polaków chce wycofania religii ze szkół

Wraz ze spadkiem zainteresowania religią w szkole, pojawiają się pytania o przeniesienie jej znów do salek katechetycznych. Wielu Polaków popiera ten pomysł.

Zbyt wczesne rozpoczynanie lekcji może sprzyjać depresji u „nocnych marków”

Ponad 80 proc. nastolatków z depresją to klasyczne „sowy” – czyli osoby, które lubią spać długo a najaktywniejsze są w nocy. Zdaniem naukowców zbyt wczesne wstawanie do szkoły, może niekorzystnie odbić się na ich zdrowiu psychicznym.

Dyrektor szkoły w Wodzisławiu Śląskim: nauka pięć dni w tygodniu, nie cztery

Dzieci będą chodziły do szkoły pięć dni, ale lekcje będą miały tylko przez cztery. Piąty dzień przeznaczony będzie na prace projektowe – wyjaśnia Urszula Marus, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim.

Nie tylko Perseidy. Ludzie patrzyli w gwiazdy by wiedzieć, kiedy wyleje Nil

- Gwiazdy dla ludzkości były bardzo ważne. Układaliśmy sobie mity i nasza kultura w wielu miejsc na świecie, w wielu cywilizacjach była oparta na tym, co widać na niebie. Albo korzystała z tego nieba, żeby tę kulturę wspierać – mówi dr Kamil Deresz, astronom z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Kampania z wykorzystaniem AI ostrzega przed udostępnianiem zdjęć dzieci w intrenecie

Indyjska policja rozpoczęła kampanię społeczną ostrzegającą przed „sharentingiem” czyli udostępnianiem wizerunku dzieci w internecie.

Facetka_z_Poradni: Nie wrzucajcie zdjęć dzieci do sieci

My "dzieci kryzysu" i zachwytu telewizją i mediami społecznościowym wychowaliśmy nasze dzieci do pragnienia bycia sławnym, widocznym. Do regulacji emocji poprzez „lajki”.

Łódź: masz świadectwo z paskiem, wejdziesz do aquaparku za 1 zł. W sieci burza

Co jest ważniejsze i zasługuje na nagrodę? Oceny i biało-czerwony pasek czy trud włożony w naukę? Nawet jeśli finalnie mają na świadectwach same tróje.

Muzea otwierają się latem dla dzieci i młodzieży

Część stołecznych placówek przygotowała na wakacje atrakcje dla dzieci. Będą lekcje plenerowe, wspólne poszukiwanie skarbów i interaktywne zabawy.

Szkoła na Podkarpaciu uczy zgodnie z najnowszymi trendami - bez ocen i zadań domowych

- Zależy nam, aby nauczyć uczniów odpowiedzialności za swoją edukację. Dlatego zrezygnowaliśmy z oceniania poprzez stopnie i wprowadziliśmy procenty – mówi Anna Tymoczko, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Mrzygłodzie na Podkarpaciu.

Facetka_z_Poradni: handel punktami z zachowania to powszechna praktyka

Część nauczycieli/ek musi schować się za punktami/stopniami, żeby nie odsłonić swojego braku kompetencji w obszarze udzielania informacji zwrotnej i w ogóle odwagi budowania swojego autorytet

Ćwiek: Rak szyjki macicy - najważniejsza jest edukacja i profilaktyka

Polska dołączyła do grupy krajów, w których dzieci będą szczepione przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. To krok w dobrym kierunku, ale za mało, by powstrzymać rozwój kobiecych nowotworów w Polsce

Czy Kopernik zna się na jazzie? Odpowiedź w sobotę na Pikniku Naukowym

Piknik Naukowy powraca na PGE Narodowy. Już w sobotę 27 maja na błoniach i ścieżkach wokół stadionu znów pojawią się namioty i stanowiska piknikowe. Wszystko pod hasłem: rewolucje naukowe.

Szkoła „zatrudniła” psa, by uczyć dzieci odpowiedzialności

- Jesteśmy szkołą, która ma wychowywać dziecko do przyszłego, odpowiedzialnego życia. Jak to zrobić, jeśli nie ze zwierzęciem? – mówi Maria Koperska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach k. Oświęcimia. Co tydzień tej w szkole na lekcjach pojawia się Wally, dwuletni labrador

Dąbrowska: Zderzenie w bramie resortu edukacji

W środę opublikowano wyniki 5. edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W finale znalazło się 10 placówek. Budynek ministerstwa przed którym zorganizowano konferencję w tej sprawie, przez parę chwil sprawiał wrażenie otwartego i słuchającego głosu młodych ludzi.

Jest nowy ranking polskich szkół przyjaznych LGBT+

W środę ogłoszono wyniki piątej edycji "Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+". Pierwsze miejsce zajęło Liceum „Collegium Gedanense” z Gdańska

Studenci architektury zajmą się miejskim hałasem

Dostrzeżenie i zrozumienie miejskiego hałasu jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego – to cel projektu realizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Facetka_z_Poradni: jeśli stałeś się lepszym od siebie z wczoraj, to odniosłeś sukces

Gdy czytam o pomysłach, żeby podczas matury móc korzystać z notatek, to przypomina mi się żart o tym, jak podczas operacji lekarz ogląda filmiki z youtuba, żeby ją przeprowadzić...bo przecież nie ważna jest wiedza, tylko umiejętność szukania informacji. Czy oby na pewno?

Darmowe podpaski i tampony w szkołach? Jest stanowisko Czarnka

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do postulatu zapewnienia darmowych środków higieny osobistej dla dziewcząt w szkołach.