Szkoła na Podkarpaciu uczy zgodnie z najnowszymi trendami - bez ocen i zadań domowych

- Zależy nam, aby nauczyć uczniów odpowiedzialności za swoją edukację. Dlatego zrezygnowaliśmy z oceniania poprzez stopnie i wprowadziliśmy procenty – mówi Anna Tymoczko, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Mrzygłodzie na Podkarpaciu.

Facetka_z_Poradni: handel punktami z zachowania to powszechna praktyka

Część nauczycieli/ek musi schować się za punktami/stopniami, żeby nie odsłonić swojego braku kompetencji w obszarze udzielania informacji zwrotnej i w ogóle odwagi budowania swojego autorytet

Ćwiek: Rak szyjki macicy - najważniejsza jest edukacja i profilaktyka

Polska dołączyła do grupy krajów, w których dzieci będą szczepione przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. To krok w dobrym kierunku, ale za mało, by powstrzymać rozwój kobiecych nowotworów w Polsce

Czy Kopernik zna się na jazzie? Odpowiedź w sobotę na Pikniku Naukowym

Piknik Naukowy powraca na PGE Narodowy. Już w sobotę 27 maja na błoniach i ścieżkach wokół stadionu znów pojawią się namioty i stanowiska piknikowe. Wszystko pod hasłem: rewolucje naukowe.

Szkoła „zatrudniła” psa, by uczyć dzieci odpowiedzialności

- Jesteśmy szkołą, która ma wychowywać dziecko do przyszłego, odpowiedzialnego życia. Jak to zrobić, jeśli nie ze zwierzęciem? – mówi Maria Koperska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach k. Oświęcimia. Co tydzień tej w szkole na lekcjach pojawia się Wally, dwuletni labrador

Dąbrowska: Zderzenie w bramie resortu edukacji

W środę opublikowano wyniki 5. edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W finale znalazło się 10 placówek. Budynek ministerstwa przed którym zorganizowano konferencję w tej sprawie, przez parę chwil sprawiał wrażenie otwartego i słuchającego głosu młodych ludzi.

Jest nowy ranking polskich szkół przyjaznych LGBT+

W środę ogłoszono wyniki piątej edycji "Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+". Pierwsze miejsce zajęło Liceum „Collegium Gedanense” z Gdańska

Studenci architektury zajmą się miejskim hałasem

Dostrzeżenie i zrozumienie miejskiego hałasu jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego – to cel projektu realizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Facetka_z_Poradni: jeśli stałeś się lepszym od siebie z wczoraj, to odniosłeś sukces

Gdy czytam o pomysłach, żeby podczas matury móc korzystać z notatek, to przypomina mi się żart o tym, jak podczas operacji lekarz ogląda filmiki z youtuba, żeby ją przeprowadzić...bo przecież nie ważna jest wiedza, tylko umiejętność szukania informacji. Czy oby na pewno?

Darmowe podpaski i tampony w szkołach? Jest stanowisko Czarnka

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odniósł się do postulatu zapewnienia darmowych środków higieny osobistej dla dziewcząt w szkołach.

Adwokaci przeczytają bajki przedszkolakom

Rusza ogólnopolska akcja Bajeczni Adwokaci. Pod tym hasłem kryje się wydarzenie realizowane przez Naczelną Radę Adwokacką, w ramach którego adwokaci czytają dzieciom w przedszkolu lub szkole bajkę pt. “Leśne przygody Misia Adwokata”.

Facetka_z_Poradni: kolejne diagnozy o stanie psychicznym uczniów niczego nie zmienią

Dopóki my dorośli, specjaliści i specjalistki będziemy prześcigać się w diagnozach i raportach – dopóty każdy kolejny będzie pokazywał jak źle jest. I nadal to niczego nie zmieni.

Darmowe podpaski w każdej szkole. Będzie projekt ustawy

Posłanki Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy deklarują poparcie dla projektu ustawy wprowadzającej darmowe środki higieniczne w każdej szkolnej łazience.

TiKToK chce ograniczyć nastolatkom czas korzystania z aplikacji

TikTok zapowiedział, że osobom poniżej 18. roku życia zostanie automatycznie ustawiony 60-minutowy dzienny limit w aplikacji. Nowe funkcjonalności mają pomóc najmłodszym użytkownikom utrzymać równowagę między życiem realnym a cyfrowym.

Akademia Leona Koźmińskiego z rekomendacjami dotyczącymi ChatGPT

Warszawska uczelnia zachęca do korzystania z ChatGPT, ale też będzie starała się walczyć ze możliwymi nadużyciami związanymi z nowymi technologiami.

Facetka_z_Poradni: nadopiekuńczość rodziców jest przemocą, przed którą trudno się obronić

Bycie uważnym i czułym rodzicem, nie oznacza, że musisz być zawsze i wszystko wiedzieć. Są rodzice, których obecność jest tak nieznośna dla dzieci, że one naprawdę się duszą w ich obecności, a wypowiedzenie tego byłoby tak raniące, że dzieci tego nie mogą zrobić.

Dr Szułdrzyński: potrzeba działań edukacyjnych dotyczących sepsy. WOŚP chce to robić

W sepsie kluczowy jest czas. Im szybciej chory dostanie antybiotyk, tym większa szansa na uratowanie go. Bo przy wstrząsie septycznym ryzyko zgonu wynosi aż 40 proc. – mówi dr Konstanty Szułdrzyński, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie

Edukacyjne startupy z dziurą finansową

Z ankiety przeprowadzonej wśród 300 startupów wynika, że niektóre branże są w tym segmencie „szczególnie niedofinansowane”. Za najbardziej niedowartościowaną założyciele startupów uznają edukację (22 proc. wskazań).