Armia kusi kandydatów na targach pracy

Resort obrony narodowej organizuje 17 i 18 marca pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy. Odbędą się one m.in. w Olsztynie i piętnastu innych miastach Polski

Uczeń nie da rady w biurze: test kompetencji cyfrowych nie wypadł najlepiej

Pionierski wielki test kompetencji cyfrowych młodych Polaków nie wypadł najlepiej. Badania w szkołach pokazały, że nasze zdolności komputerowe są na niższym poziomie niż w innych krajach regionu. Ale dramatu nie ma.

Biznes ciągnie na uczelnie, bo na tym korzysta

Zaawansowane technologie w elektronice, informatyka, inżynieria materiałowa, chemia i inżynieria chemiczna czy biotechnologia i ochrona środowiska – w takich dziedzinach Politechnika Łódzka współpracuje z firmami przy badaniach naukowych.

Jeśli zmieniać zawód, to najlepiej na ten

Prawie trzech na dziesięciu dorosłych Polaków myśli o zmianie branży, w której pracują – najchętniej na IT albo energetykę odnawialną.

Zlikwidowano egzaminy, które jeszcze nigdy się nie odbyły

Wystarczy ukończyć studia, aby zostać fizjoterapeutą lub ratownikiem medycznym.

Badanie Harvarda: Wyższe zarobki dzięki bogatym przyjaciołom z dzieciństwa

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda opracowali raport na temat przyjaźni a awansu społecznego i doszli do wniosku, że dzieci ubogich rodziców zarabiają znacznie więcej jako dorośli, jeśli mają przyjaciół z bogatych rodzin. Jak to możliwe?

Uchodźcy z Ukrainy mają kwalifikacje, chcą na siebie zarabiać

Wiele kobiet uciekających z Ukrainy ma wykształcenie wyższe i ambicje, by nie być na garnuszku pomocy od innych – wynika z badań zleconych przez Narodowy Bank Polski.

Spowolnienie już zmniejsza popyt na talenty

Chociaż aż 70 proc. firm w Polsce narzeka na trudności ze zdobyciem potrzebnych pracowników, to po raz pierwszy od lat tych narzekań jest mniej niż przed rokiem.

Niemcy: kierowcy ciężarówek pilnie poszukiwani

Niemieckie firmy poszukują kierowców ciężarówek. Branża transportowa cierpi z powodu braku rąk do pracy, a sytuacja pogarsza się z roku na rok.

Coraz więcej absolwentów uczelni ma już doświadczenie w pracy

Im częściej studenci łączą naukę z pracą zawodową, tym lepiej – komentują eksperci. Dla młodych ludzi to szansa na szybsze określenie swojej ścieżki kariery, a dla pracodawców – możliwość pozyskania lepszych pracowników.

Na rynek pracy wchodzą coraz bardziej wymagające pokolenia

Pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że nie mają wyboru; muszą uwzględnić potrzeby i oczekiwania młodych generacji , które nie chcą żyć i pracować tak jak ich rodzice. Chcą większej elastyczności i wspierających szefów.

Zarobki to priorytet. Młodzi Polacy nie chcą pracować za grosze

W czasach wysokiej inflacji dla rozpoczynających karierę studentów i absolwentów dużo bardziej niż wcześniej liczy się wysokość wynagrodzenia.

Chude portfele polskich studentów. Co drugi zarabia poniżej 3 tys. zł na rękę

Pomimo inflacji i rosnących w dwucyfrowym tempie płac w sektorze przedsiębiorstw co drugi żak zarabia poniżej 3 tys. zł netto miesięcznie, a średnią obniżają zarobki kobiet.