Aktualizacja: 13.11.2024 09:53 Publikacja: 31.07.2023 03:00
Foto: Adobe Stock
Specjaliści IT, pracownicy produkcyjni, finansiści i księgowi oraz sprzedawcy – to ich będą najczęściej szukać firmy, które planują w II półroczu br. rekrutować nowych pracowników. Takich firm jest całkiem sporo, gdyż plany rekrutacyjne na najbliższe miesiące ma zdecydowana większość, bo aż 87 proc. z 1200 pracodawców objętych najnowszym badaniem firmy rekrutacyjnej Hays Poland, które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza.
W dodatku niemal wszyscy (93 proc.) zamierzają szukać stałych pracowników. Czy to oznacza szanse na poprawę koniunktury na rynku pracy i powrót tzw. rynku pracownika? Niekoniecznie. Wprawdzie większość firm zamierza prowadzić rekrutacje w II połowie roku, lecz ta grupa jest już mniejsza niż rok wcześniej (92 proc.) czy nawet w I półroczu br., gdy niemal każdy z badanych pracodawców szukał nowych pracowników.
Nasza praca zawodowa będzie się zmieniać i zapewne nie raz trzeba będzie się przekwalifikować, to na pewno warto zostać osobą, która podejmuje decyzje w zgodzie ze sobą i we własnym imieniu - mówi dr Iwona Bąbiak, socjolog, psycholog społeczny, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa
Takiego deficytu na rosyjskim rynku pracy nie było od 27 lat. Putin sięga więc po pracę dzieci. Część istniejących w rosyjskim prawie obostrzeń zostanie zniesiona. Pracodawcy zatrudniający dzieci powyżej 14 roku życia, dostaną ulgi.
Stopa bezrobocia rejestrowanego zmalała w czerwcu do 5 proc. z 5,1 proc. w maju. Tak nisko w tym miesiącu nie była jeszcze nigdy we współczesnej historii Polski. Rok wcześniej wynosiła 5,2 proc.
W II kwartale tego roku wybór ogłoszeń pracy w IT był aż o 29 proc. mniejszy niż rok wcześniej. Spadek byłby jeszcze głębszy, gdyby nie napływ ofert z zagranicy.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Resort obrony narodowej organizuje 17 i 18 marca pierwsze Wojskowe Targi Służby i Pracy. Odbędą się one m.in. w Olsztynie i piętnastu innych miastach Polski
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
W dynamicznie rozwijającym się środowisku biznesowym młodzi ludzie poszukują inspiracji, wskazówek do własnego rozwoju, a także od samego początku chcą zdobywać doświadczenie na rynku pracy. Wyzwanie, przed jakim stoi nasze społeczeństwo sprawia, że ich plany, potrzeby, a także perspektywy kariery biznesowej nieustannie ulegają zmianom.
Jest środa, 13 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia najświeższe wieści gospodarcze.
Jest wtorek, 12 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia przegląd najważniejszych wydarzeń gospodarczych.
Kryzys na Bliskim Wschodzie oraz kłopoty z silnikami to główne powody mniejszych zysków Wizz Aira w I półroczu 2024.
Na wtorek, 12 listopada, zapowiedziane są dwa duże strajki na lotniskach i w kontroli ruchu lotniczego we Włoszech i Francji. To będzie nowy kłopot dla przewoźników i pasażerów.
Jeszcze trzy lata temu firma 23andMe zajmująca się testami DNA znajdowała się na szczycie, a jej wartość liczono w miliardach dolarów. Teraz mówi się nawet o upadłości, a klienci drżą o swoje dane genetyczne.
Wyborcza wygrana Donalda Trumpa zapewniła 10 miliarderom dodatkowe 63,5 mld dolarów na skutek wzrostu cen akcji spółek amerykańskich — poinformowała agencja Bloomberga w swoim codziennym rankingu 500 najbogatszych ludzi na świecie Bloomberg Bilionnaires.
Polska ustawa o fundacji rodzinnej skończyła rok, a ta w Liechtensteinie niedługo będzie miała 100 lat. Co przyciąga „duży biznes” do tego małego kraju?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas