Aktualizacja: 22.03.2025 03:12 Publikacja: 26.06.2022 21:00
Foto: Adobe Stock
Przybywa badań i analiz, które mogą pracodawcom podpowiedzieć, jak dotrzeć do milenialsów i kandydatów z generacji Z, określanych często jako zoomersi. To dobra wiadomość dla absolwentów szkół i uczelni wchodzących teraz na rynek pracy, bo oznacza, że bardziej świadomi pracodawcy (ci, którzy biorą pod uwagę wyniki badań) z większym zrozumieniem podejdą do oczekiwań młodych kandydatów.
A te oczekiwania, jak wynika z opublikowanych ostatnio raportów Inkubatora UW, PwC czy Deloitte, nie ograniczają się do większej elastyczności i dobrych zarobków, co eksperci HR i socjologowie tłumaczą odczuwanym często przez młode pokolenia brakiem stabilności finansowej.
Nasza praca zawodowa będzie się zmieniać i zapewne nie raz trzeba będzie się przekwalifikować, to na pewno warto zostać osobą, która podejmuje decyzje w zgodzie ze sobą i we własnym imieniu - mówi dr Iwona Bąbiak, socjolog, psycholog społeczny, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito Warszawa
Takiego deficytu na rosyjskim rynku pracy nie było od 27 lat. Putin sięga więc po pracę dzieci. Część istniejących w rosyjskim prawie obostrzeń zostanie zniesiona. Pracodawcy zatrudniający dzieci powyżej 14 roku życia, dostaną ulgi.
Aż niemal dziewięciu na dziesięciu polskich pracodawców zamierza w II półroczu szukać nowych pracowników.
Stopa bezrobocia rejestrowanego zmalała w czerwcu do 5 proc. z 5,1 proc. w maju. Tak nisko w tym miesiącu nie była jeszcze nigdy we współczesnej historii Polski. Rok wcześniej wynosiła 5,2 proc.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
W II kwartale tego roku wybór ogłoszeń pracy w IT był aż o 29 proc. mniejszy niż rok wcześniej. Spadek byłby jeszcze głębszy, gdyby nie napływ ofert z zagranicy.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W pierwszym pakiecie deregulacyjnym przyjętym przez rząd znalazł się zapis, który ma rozwiązać problem interpretacyjny dotyczący możliwości ponownego zgłaszania się do Małego ZUS Plus.
Niedawno opublikowane wyniki światowego badania „People at work 2025”, przeprowadzonego przez ADP Research, pokazują różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami w ocenie swojego środowiska pracy, wynagrodzenia oraz kondycji psychicznej. Oto, jak przedstawiają się statystyki z przeprowadzonych analiz.
Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy pracownicy należący do pewnych kategorii podlegają ochronie i w związku z tym nie można wypowiedzieć im umowy. Kto może liczyć na taki przywilej?
W 2024 r. zgłoszono o 235,1 tys. umów o dzieło mniej niż w 2023 r. – wynika z najnowszych danych ZUS, do których dotarła „Rzeczpospolita”.
Spółka nie może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dodatkowej kwoty wypłaconej zwolnionemu pracownikowi.
Państwowa Inspekcja Pracy nie została „zalana” sprawami emerytur pomostowych. Za to po zmianie przepisów liczba wniosków o świadczenie wzrosła o 15 proc.
Nie będzie podwyżki sankcji za wykroczenia przeciwko prawom pracownika. To efekt czwartkowego głosowania w Sejmie nad ustawą o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP.
To pracownicy z sektora handlu najczęściej liczą się teraz z ryzykiem utraty zatrudnienia, które dostrzega prawie co trzeci z pracujących Polaków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas