Do egzaminu maturalnego, który rozpocznie się 5 maja br., przystąpi ok. 275 400 tegorocznych absolwentów liceów i techników. Oprócz nich do egzaminów przystąpią również osoby, które nie zdały ich w poprzednich latach oraz ci, którzy chcą poprawić swój wynik. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna w „Informacji o egzaminie maturalnym przeprowadzanym w maju 2025 r. (w terminie głównym)”, ogółem w trakcie tegorocznej sesji odbędzie się ok. 572 541 egzaminów w części ustnej oraz ok. 1 445 986 egzaminów w części pisemnej.
Zdający, którzy z przyczyn niezależnych od siebie (np. z powodu zdarzenia losowego, choroby itp.) nie przystąpią do egzaminu w terminie głównym, mogą go zdawać w terminie dodatkowym (część ustna została zaplanowana na 9-11 czerwca , część pisemna na 3-17 czerwca).
Wyniki matur 2025. Co się wydarzy 8 lipca?
We wtorek 8 lipca trzy tygodnie po zakończeniu egzaminów w terminie dodatkowym, Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki wszystkich matur pisemnych. W praktyce oznacza to, że:
- 8 lipca ogłoszone zostaną zbiorcze wyniki tegorocznych matur (np. zdawalność z przedmiotów obowiązkowych w skali kraju);
- do 8 lipca okręgowe komisje egzaminacyjne przekażą szkołom świadectwa, aneksy do świadectw i informacje o wynikach egzaminu maturalnego;
- 8 lipca szkoły będą mogły wydać osobom zdającym świadectwa, aneksy i informacje o wynikach;
Czytaj więcej
Błąd kardynalny to pomyłka, której boją się maturzyści. Mogą popełnić go na egzaminie z języka po...