1. Olimpiada Artystyczna
2. Olimpiada Astronomiczna
3. Olimpiada Biologiczna
4. Olimpiada Chemiczna
5. Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Euroelektra
1. Olimpiada Artystyczna
2. Olimpiada Astronomiczna
3. Olimpiada Biologiczna
4. Olimpiada Chemiczna
5. Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Euroelektra
6. Olimpiada Filozoficzna
7. Olimpiada Fizyczna
8. Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna
9. Olimpiada Historyczna
10. Olimpiada Informatyczna
11. Olimpiada Języka Angielskiego
12. Olimpiada Języka Białoruskiego
13. Olimpiada Języka Francuskiego
14. Olimpiada Języka Łacińskiego
15. Olimpiada Języka Niemieckiego
16. Olimpiada Języka Rosyjskiego
17. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
18. Olimpiada Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.
19. Olimpiada Techniki Samochodowej
20. Olimpiada Matematyczna
21. Olimpiada Teologii Katolickiej
22. Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
23. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
24. Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej
25. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
26. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
27. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
28. Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
29. Olimpiada Wiedzy o UE
30. Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości
31. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu
32. Olimpiada Wiedzy Technicznej
33. Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki
34. Olimpiada Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego
35. Olimpiada Innowacji Technicznych
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
1. Olimpiada Artystyczna
2. Olimpiada Astronomiczna
Dla jurorów tegorocznego plebiscytu „Młodzieżowe Słowo Roku” najciekawszym słowem było „czemó”. Znaczenie jest standardowe, ale nikt nie wie, dlaczego na końcu wyrazu jest „ó”. A może to po prostu „o” z akcentem?
Już nie wystarczy 50 proc. obecności na zajęciach, by być klasyfikowanym. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje nowe przepisy dotyczące frekwencji w szkole. „Rzeczpospolita” dowiaduje się z kręgów bliskich resortu Barbary Nowackiej, że zmiana może być rewolucyjna.
W redakcji "Rzeczpospolitej" rozumiemy, że edukacja jest ważna. Bo to od niej zależy przyszłość i dobrobyt naszego kraju. Dlatego rozpoczynamy debatę o tym, w jaki sposób i w jakim kierunku powinny iść zmiany w szkole.
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka odwołała Marcina Smolika ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Resort poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Szkołę w Chmurze często kończą uczniowie, którzy w tradycyjnym systemie nie mieliby żadnych szans. Egzaminy może zdali słabo, ale przynajmniej ukończyli szkołę.
Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki planują wprowadzenie nowej podstawy programowej zajęć wychowania fizycznego. Miałaby ona obowiązywać od przyszłego roku szkolnego.
W opinii zdecydowanej większości badanych nauczycieli i rodziców papierowe materiały edukacyjne, podręczniki i także karty pracy, poprawiają umiejętność czytania.
Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko nauczycielowi, który zamontował kamerę w szkolnej toalecie.
Edukacja obywatelska, która zastąpi Historię i Teraźniejszość (tzw. HiT), będzie nauczana w klasach drugich szkół ponadpodstawowych.
Rok szkolny 2024/25 niedługo przywita uczniów w szkołach. Kiedy zacznie się rok szkolny? Początek roku szkolnego 2024/25 wypadnie dzień później niż zwykle. Kiedy z kolei uczniowie będą mieli dni wolne od szkoły i długie weekendy? I kiedy odbędą się matury i egzaminy ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/25? Odpowiadamy.
Minister edukacji Barbara Nowacka podjęła jakiś czas temu decyzję o likwidacji obowiązkowych zadań domowych w polskich szkołach. Tymczasem, debata na ten temat nie rozpoczęła się ani w Polsce, ani w drugiej dekadzie XXI wieku.
W tym roku rekrutacja przebiegała wyjątkowo spokojnie, bo zmieniających poziom nauczania było wyjątkowo mało – ok. 230 tys. uczniów klas ósmych.
Od września 2025 r. w szkołach podstawowych i średnich dzieci będą uczyły się edukacji zdrowotnej. Nowy przedmiot zastąpi obecne wychowanie do życia w rodzinie. Trwają prace zespołu, który przygotowuje podstawy programowe edukacji zdrowotnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas