Jak połączyć dwa prawnicze światy. Stypendia dla wykładowców-uchodźców

Wykładowcy z wydziałów prawa uczelni ukraińskich i białoruskich, którzy przybyli do Polski jako uchodźcy, mogą liczyć na stypendium 50 tys. zł i zatrudnienie na polskich uczelniach przez pół roku.

Publikacja: 16.11.2022 08:44

Jak połączyć dwa prawnicze światy. Stypendia dla wykładowców-uchodźców

Foto: Adobe Stock

Stypendia wypłaci Prawniczy Fundusz Solidarności, finansowany przez czołowe polskie i zagraniczne kancelarie prawne. Za rozdysponowanie środków odpowiada Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca. On też prowadzi nabór (trwa do 30 listopada). Pierwszy nabór zakończył się w lipcu, a stypendium wynosiło 100 tys. zł na cały rok.

– Projekty, na które przyznano stypendium, dotyczą korytarzy humanitarnych jako prawnego instrumentu rozwiązywania kryzysu imigracyjnego w Europie; polskich i unijnych regulacji ws. mediów i ochrony danych osobowych (jakie z tych doświadczeń może wykorzystać Ukraina); modelu postępowania z nieletnimi w Ukrainie i Polsce (od karania do wychowania), odpowiedzialności za zabójstwa z naruszeniem reguł i obyczajów wojny (na przykładzie rosyjskiej agresji na Ukrainę 2014 –2022) – mówi Agnieszka Gajek z Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Uczelnie wyższe
Nowy wymiar kształcenia nauczycieli: studia-pedagogiczne.pl
Uczelnie wyższe
Warto pomyśleć o stypendiach pomostowych. Kto może się o nie starać?
Materiał Partnera
Międzynarodowy standard studiów podyplomowych i MBA
Uczelnie wyższe
Nie stójmy w miejscu, inwestycja w siebie zawsze się opłaca
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Uczelnie wyższe
Dyplom wciąż ceniony przez pracodawców