Elastyczne studia na Politechnice Śląskiej

Od przyszłego roku akademickiego studenci Politechniki Śląskiej będą mieli większy wpływ na to, jak będzie wyglądał ich system kształcenia. Zmiana ta dotyczy 15 kierunków studiów inżynierskich pierwszego stopnia.

Publikacja: 14.06.2023 12:59

Politechnika Śląska rozpoczyna kształcenie w trybie elastycznym

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska rozpoczyna kształcenie w trybie elastycznym

Foto: adobe stock

Na czym polega elastyczny system kształcenia? Jak tłumaczą władze uczelni, umożliwia studentowi skomponowanie swoich studiów inżynierskich zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami w budowaniu własnej zawodowej kariery. W programie 70 proc. stanowią zajęcia obowiązkowe, częściowo obieralne, a 30 proc. - moduły dowolnie obieralne.

W ten sposób będzie można studiować takie kierunki jak: automatyka i informatyka przemysłowa; automatyka i robotyka przemysłowa; energetyka; fizyka techniczna; geodezja i kartografia; geoinżynieria i eksploatacja surowców; inżynieria bezpieczeństwa; inżynieria lotnicza i kosmiczna; inżynieria materiałowa; inżynieria ogólna; inżynieria produkcji i zarządzania; mechanika i budowa maszyn; mechatronika przemysłowa; transport oraz transport kolejowy.

Pozostało 80% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Uczelnie wyższe
Inauguracja 23. edycji Programu Stypendiów Pomostowych
Uczelnie wyższe
Autonomia uczelni jest ważna. Co jednak, gdy uczelniane wybory budzą wątpliwości?
Uczelnie wyższe
Czy Warszawski Uniwersytet Medyczny w końcu wybierze rektora?
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Uczelnie wyższe
Studencka afera wizowa. Jak rekrutacja na studia w Polsce stała się przepustką do Europy