Z zestawienia przygotowanego przez portal tvn24.pl wynika, że za najdroższe obecnie studia w kraju trzeba zapłacić 414 tysięcy złotych. To koszt sześciu lat nauki na kierunku lekarskim w niepublicznej Uczelni Łazarskiego. Samo czesne za pierwszy rok wynosi 64 tysięcy złotych. Pierwszy rok nauki na kierunku lekarskim na najdroższej publicznej uczelni - wydziale Medycyny i Stomatologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie - kosztuje 48 000 zł.

Jak zauważa portal, koszty nauki na kierunkach technicznych są zdecydowanie niższe niż w przypadku studiów medycznych. Studenci, którzy chcą zaocznie studiować informatykę na prestiżowej Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, za pierwszy rok nauki na studiach I stopnia zapłacą 12 100 zł. Z kolei w przypadku roku nauki w trybie niestacjonarnym na kierunku architektura na Politechnice Krakowskiej należy liczyć się z rocznym kosztem 11 600 zł.

Czytaj więcej

Studia prawnicze wciąż na topie

Osoby, które pragną rozpocząć naukę na kierunkach takich, jak ekonomia, zarządzanie czy finanse i rachunkowość w trybie niestacjonarnym, najwięcej zapłacą na niepublicznej Akademii Leona Koźmińskiego. Cena rocznego czesnego wynosi tam 12 900 zł dla studentów I i II stopnia. Za zaoczne studia z tych samych dziedzin na państwowej Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zapłacić należy 8400 zł rocznie - podaje tvn24.pl. 

Wśród studentów rozpoczynających naukę na kierunku prawo, najwięcej zapłacą studenci Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Roczne czesne zarówno w przypadku studiów stacjonarnych, jak i zaocznych wynosi tam 10 900 zł.

Z kolei osoby, które pragną uczyć się na kierunku psychologia, najwięcej zapłacą za rok nauki na Uniwersytecie Warszawskim. Roczne czesne studentów niestacjonarnych wynosi tam 10 500 zł.

Czytaj więcej

Pensja 12 tys. zł tuż po studiach. Co warto skończyć, by dobrze zarabiać