Aktualizacja: 21.11.2024 09:33 Publikacja: 25.05.2022 16:00
Foto: AdobeStock
Z danych Ogólnopolskiej Bazy Programów MBA wynika, że na koniec 2021 r. rynek ten zwiększył się o ok. 25 proc. w stosunku do 2020 r. Średni koszt studiów obniżył się o ok. 12 proc. Jest to efekt tego, że pojawia się coraz więcej nowych i tańszych programów MBA. Właściwie każda uczelnia prowadząca studia podyplomowe w zakresie zarządzania może stworzyć studia MBA.
Udział w takim programie to poważna inwestycja w siebie, wiedzę, umiejętności i rozwój kariery. Aby wybrać optymalny dla siebie program, trzeba dokładnie przeanalizować rynek. Eksperci radzą, by przede wszystkim brać pod uwagę akredytowane studia MBA. Warto też zastanowić się, czy faktycznie mogą one pomóc w rozwoju kariery.
W środę 29 maja ukaże się dodatek „Na studia – studia MBA, podyplomowe”
Międzynarodowy Kongres MBA organizowany przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największe w Polsce wydarzenie integrujące środowisko studentów i absolwentów studiów MBA oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż. Każdego roku bierze w nim udział ponad 200 osób. Tematem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji Kongresu jest ”AI Powered Management – Evolution or Revolution?”.
Studia MBA przeznaczone są dla osób, które mają już doświadczenie zawodowe i chcą podnosić swoje kompetencje menedżerskie oraz rozszerzyć kontakty zawodowe.
Program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego zajął 10. miejsce na świecie wśród uczelni, które najlepiej kształcą przyszłych menedżerów w zakresie ekonomii.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
– Należy zmienić podstawę programową. Dziś nauczyciel nie ma czasu zająć się dzieckiem, bo musi pędzić z programem – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” prezes ZNP Sławomir Broniarz.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Najnowszy raport opracowany przez naukowczynie z Uniwersytetu Warszawskiego pokazuje, że aż 49 proc. młodych nauczycieli, którzy uczą mniej niż pięć lat, rozważa zmianę zawodu. Obecnie w polskich placówkach brakuje ok. 20 tys. pedagogów. O tym problemie rozmawiamy ze Sławomirem Broniarzem, prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół. Wiadomo już, jak i przez kogo będą nauczane nowe przedmioty – edukacja obywatelska i edukacja zdrowotna.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało Barometr zawodów 2025, czyli prognozę sytuacji w zawodach na nadchodzący rok ze wskazaniem, w których zawodach pracodawcy będą mieli trudności w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników. Wśród 23 deficytowych zawodów w Polsce znalazło się aż pięć grup zawodowych nauczycieli.
Sześć uczelni technicznych z Polski uwzględniono w tegorocznym rankingu przedmiotów akademickich w ramach tzw. Listy Szanghajskiej. W kategorii inżynieria mechaniczna najlepiej wypadła Politechnika Wrocławska.
Paweł Cz., rektor Collegium Humanum opuścił areszt. Wpłacił 2 mln zł, a to nie wszystkie zabezpieczenia jakie nałożyła na niego prokuratura.
Ministerstwo nauki chce, żeby więcej niż wskaźniki przy ocenie czasopism naukowych mieli do powiedzenia eksperci, a także planuje poszerzenie listy baz tych międzynarodowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas