Aktualizacja: 21.11.2024 09:41 Publikacja: 02.11.2021 19:58
Foto: AdobeStock
Chicago Booth, szkoła biznesu Uniwersytetu Chicago wygrała w najnowszym międzynarodowym rankingu dziennika „Financial Times”, który ocenił programy menedżerskie Executive MBA pod kątem jakości nauczania ekonomii. W pierwszej trójce znalazły się też SDA Bocconi School of Management, czyli szkoła biznesu włoskiego uniwersytetu Bocconi oraz kolejna amerykańska uczelnia, Rutgers Business School.
W sumie połowę pierwszej 10. tegorocznego zestawienia tworzą szkoły z USA. Europę reprezentują dwie uczelnie- Bocconi i Akademia Leona Koźmińskiego, która zamyka dziesiątkę liderów ekonomicznej edukacji.
W środę 29 maja ukaże się dodatek „Na studia – studia MBA, podyplomowe”
Międzynarodowy Kongres MBA organizowany przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największe w Polsce wydarzenie integrujące środowisko studentów i absolwentów studiów MBA oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż. Każdego roku bierze w nim udział ponad 200 osób. Tematem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji Kongresu jest ”AI Powered Management – Evolution or Revolution?”.
Rozwój osobisty i zawodowy, podniesienie kwalifikacji, szansa na zdobycie lepszej posady czy przekwalifikowanie się. Takie cele najczęściej stawiają sobie osoby podejmujące studia MBA czy podyplomowe. A uczelnie wyższe przygotowują programy umożliwiające osiągnięcie tych celów.
Studia MBA przeznaczone są dla osób, które mają już doświadczenie zawodowe i chcą podnosić swoje kompetencje menedżerskie oraz rozszerzyć kontakty zawodowe.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Naukowcy od lat próbują odpowiedzieć na pytanie, co pojawiło się najpierw – jajko czy kura? Ta odwieczna zagadka prawdopodobnie w końcu została rozwiązana dzięki odkryciu organizmu, który istnieje na Ziemi co najmniej od miliarda lat.
Polscy naukowcy zbierają pieniądze na misję archeologiczną, w trakcie której zostanie zbadany królewski grobowiec w Egipcie. Potrzeba 250 tys. zł.
3 grudnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie zostanie wręczona Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. Oto lista nominowanych.
O tym, że ćwiczenia są dobre dla ciała, wiadomo od dawna. Aktywność fizyczna nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również układ odpornościowy i naczynia krwionośne. Naukowcy z MIT odkryli, że ma także wpływ na rozwój neuronów, powodując ich wzrost.
Ministerstwo nauki chce, żeby więcej niż wskaźniki przy ocenie czasopism naukowych mieli do powiedzenia eksperci, a także planuje poszerzenie listy baz tych międzynarodowych.
Ogromna popularność perceptronu Rosenblatta nie podobała się wielu badaczom. Należał do nich Marvin Minsky (1927–2016), notabene niezwykle zasłużony dla powstania i rozwoju AI. Do końca życia twierdził, że to on zaproponował nazwę „sztuczna inteligencja”.
Naukowcy z NASA ponownie przyjrzeli się danym z misji sondy Voyager 2 z 1986 roku i po niemal 40 latach dokonali odkrycia, które zupełnie zmienia postrzeganie Urana. Zgodnie z nowymi ustaleniami ta lodowa planeta i jej pięć największych księżyców mogą wcale nie być martwymi światami, jak dotąd sądzono.
Znana z kontrowersyjnych ról na ekranie Hedy Lamarr zaskoczyła świat jako współautorka wynalazku, który zrewolucjonizował komunikację. Jej historia inspiruje do łamania barier i stereotypów w każdej dziedzinie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas