Rozpoczęły się tegoroczne ferie zimowe. Jako pierwsi w tym roku odpoczywają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Będą się nimi cieszyć do 29. stycznia.

Za tydzień - 23 stycznia – z przerwy będą mogli korzystać uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Odpoczywać będą do 5. lutego.

30. stycznia ferie rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Wolne będą mieć do 12. lutego.

W tym roku jako ostatnie odpoczywać będą dzieci z największych województw: dolnośląskiego i mazowieckiego a także z opolskiego i zachodniopomorskiego. Wolne będą mieć od 13 do 26 lutego.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Edukacji i Nauki, w tym roku zarejestrowano 4 583 zgłoszeń od organizatorów wypoczynku. W zorganizowanym wypoczynku weźmie udział ponad 167 tys. uczniów z całego kraju. W wyjazdach krajowych będzie uczestniczyć najwięcej, bo 85 680 osób, półkoloniach – 76 861 osób a wyjazdach zagranicznych – ponad 4 891 osób.

Organizatorzy wypoczynku będą nadal zgłaszać wypoczynek organizowany w kolejnych terminach.

Czytaj więcej

Aż 75 proc. mieszkańców dużych miast zna komunikatywnie język angielski