Urządzenie o kryptonimie AGO Knurów-1 (ang. Autonomous Gliding Object – Autonomiczny Obiekt Ślizgowy) konstruowane jest przez członków Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki. Najmłodszy członek zespołu ma 12 lat, a najstarszy 15. Ich opiekunem jest Donat Dubiel, technik elektronik, z wykształcenia finansista, specjalizujący się w budowie i programowaniu systemów cyfrowych, który przez 12 lat był skoczkiem spadochronowym. Młodzi członkowie zespołu zajmują się m.in. informatyką programistyczną, są matematykami, interesują się kosmosem.
Otrzymali wsparcie od KP Labs – gliwickiej firmy budującej satelitę Intuition-1 – która udostępni im do testów specjalistyczny sprzęt. Jednak jednym z elementów ocenianych przez jury konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej „CanSat 2020" jest zebranie przez nich pieniędzy na realizację projektu.
Zbiórka crowdfundingowa prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Młodzi naukowcy potrzebują kilku tysięcy złotych. Z informacji, które nam przekazali, wynika, że w przypadku zebrania 2 tys. zł pieniądze przeznaczą na budowę części lotnej satelity, głównie na zakup części elektronicznych; gdy zbiorą kwotę do 2,8 tys. zł wydadzą ją na stanowisko kierowania lotem i naziemną stację pogodową; w przypadku zebrania wyższej kwoty sfinansują koszty transportu i pobytu zespołu na poligonie oraz dodatkowy sprzęt do pracowni koła naukowego.
Jeżeli im się powiedzie, wiosną ten obiekt zostanie wystrzelony rakietą na wysokość 3 kilometrów. AGO Knurów-1 wykona tzw. autonomiczny lot z wykorzystaniem spadochronu szybującego, bez użycia napędu, z możliwością lądowania w wyznaczonym miejscu.
W trakcie lotu satelita będzie wykonywał pomiary fizyczne oraz lokalizował się w przestrzeni 3D, jednocześnie będzie utrzymywał stałą łączność telemetryczną ze stanowiskiem kierowania lotem.