Studenci architektury zajmą się miejskim hałasem

Dostrzeżenie i zrozumienie miejskiego hałasu jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego – to cel projektu realizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Publikacja: 10.05.2023 11:58

Studenci architektury zastanowią się, w jaki sposób walczyć z hałasem

architekci

Studenci architektury zastanowią się, w jaki sposób walczyć z hałasem

Foto: adobe stock

Projekt „Hałas: W Centrum” został oficjalnie zainaugurowany 15 marca. – Rolą architektek i architektów jest nie tylko reagować na powszechnie znane wyzwania, ale też dostrzegać i rozwiązywać problemy, o których wciąż mówi się za mało – mówi dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski, Dziekan Wydziału Architektury PW. – Takim zagadnieniem jest miejski hałas – uwzględnianie komfortu akustycznego w projektowaniu będzie bez wątpienia jedną z ważnych kompetencji architektek i architektów nadchodzących dekad. Dlatego temat hałasu jest szczególnie ważny dla Wydziału Architektury PW, jednostki edukującej przyszłych współtwórców środowiska naszego życia.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Uczelnie wyższe
Inauguracja 23. edycji Programu Stypendiów Pomostowych
Uczelnie wyższe
Autonomia uczelni jest ważna. Co jednak, gdy uczelniane wybory budzą wątpliwości?
Uczelnie wyższe
Czy Warszawski Uniwersytet Medyczny w końcu wybierze rektora?
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Uczelnie wyższe
Studencka afera wizowa. Jak rekrutacja na studia w Polsce stała się przepustką do Europy