Koźmiński w światowej czołówce uczelni biznesowych

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK), jako jedyna uczelnia z Europy Środkowo-Wschodniej, ponownie znalazła się wśród najlepszych uczelni biznesowych na świecie. W rankingu „Financial Times” Executive Education 2024, oceniającym studia podyplomowe i programy rozwojowe dla firm, uczelnia potwierdziła swoją pozycję lidera.

Publikacja: 28.05.2024 21:00

Koźmiński w światowej czołówce uczelni biznesowych

Foto: Adobe Stock

Materiał powstał we współpracy z ALK

W rankingach „Financial Times” (Custom Executive Education oraz Open-Enrolment Executive Education), Akademia Leona Koźmińskiego wymieniona została obok tak prestiżowych instytucji jak University of Michigan, London Business School, University of Oxford, University of Cambridge, a także czołowych uczelni z Holandii i Francji.

Ocena programów rozwojowych dla firm

Pierwszy z tegorocznych rankingów – Custom Executive Education – obejmuje uczelnie z całego świata, które wyróżniają się w realizacji programów rozwojowych dla firm. Krytycznej ocenie i analizie poddane zostały zamknięte szkolenia dla biznesu; uwzględniono specyficzne potrzeby oraz wyzwania, z którymi mierzą się uczelnie. Akademia Leona Koźmińskiego utrzymała swoją zeszłoroczną pozycję, potwierdzając tym samym jakość programów „szytych na miarę”, które wspierają rozwój liderów, zespołów oraz zarządów.

Przykładem firmy, która zdecydowała się na ofertę Akademii, jest Tide Software, jeden z wiodących w kraju dostawców platform komunikacyjnych CPaaS oraz operator telekomunikacyjny dla biznesu. Liderzy firmy wzięli udział w specjalnie dostosowanym programie rozwijającym kompetencje zarządcze. Zdaniem Jolanty Hryniewickiej, wiceprezes zarządu Tide Software, w spółce technologicznej, działającej w tak dynamicznej branży, istotnym było znalezienie partnera edukacyjnego, który rozumie specyfikę globalnego rynku i potrafi dostosować program rozwojowy do konkretnych potrzeb biznesowych.

– Akademia Leona Koźmińskiego oferuje unikalne połączenie najnowszych strategii menedżerskich i innowacyjnych praktyk biznesowych. Współpracując z Akademią, podnosimy kompetencje naszych liderów i przygotowujemy ich do roli menedżerów. W rozwój naszych liderów, a nie tylko w ich awansowanie inwestujemy niezależnie od koniunktur. A inwestycja w studia na Akademii przekłada się na wzrost świadomości i pewności siebie naszych menedżerów, na zwiększenie zaangażowania zespołów oraz obniżenie rotacji pracowników do poziomu poniżej średniej rynkowej – podkreśla wiceprezes Jolanta Hryniewicka.

Ocena otwartych programów rozwojowych

Drugi ranking – Open-Enrolment Executive Education – obejmuje szkoły biznesu wyróżniające się w prowadzeniu otwartych programów rozwojowych, takich jak studia podyplomowe. W tym rankingu Akademia Leona Koźmińskiego awansowała o pięć miejsc wobec zeszłego roku, zaznaczając swoją obecność obok takich uczelni jak HEC Paris, IESE, London Business School, Insead czy ESCP.

Zdaniem dr Sylwii Hałas-Dej, dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów Akademii Leona Koźmińskiego, obecność w opublikowanych dziś rankingach to kolejny dowód na rosnącą wagę współpracy uczelni z biznesem oraz potwierdzenie strategicznego kierunku działania.

– Jesteśmy dumni, że Akademia Leona Koźmińskiego ponownie została uznana za najlepszego w Europie Środkowo-Wschodniej partnera w edukacji dla klientów indywidualnych i biznesowych – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej. I dodaje: – Stabilna pozycja w rankingach potwierdza, że spełniamy globalne standardy i oferujemy podejście idealnie dopasowane do zmieniającego się otoczenia oraz potrzeb.

Dlaczego Koźmiński?

Co wyróżnia programy Akademii Leona Koźmińskiego i sprawia, że są tak wysoko notowane w rankingach „Financial Times”? Po pierwsze jest nim właśnie spersonalizowane podejście do edukacji oraz ścisła współpraca z wybitnymi naukowcami i liderami biznesu. – Dostosowujemy zakresy programów do specyficznych potrzeb firm i indywidualnych uczestników, a to pozwala na osiągnięcie realnych i mierzalnych rezultatów – mówi dr Sylwia Hałas-Dej.

Wyjaśnia, że Akademia Leona Koźmińskiego, dzięki łączeniu najnowszych badań naukowych z praktyką biznesową, zapewnia swoim studentom dostęp do najświeższych trendów i innowacji w zarządzaniu. – Wykorzystujemy zaawansowane technologie cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja i analityka danych, aby przygotować ich na wyzwania przyszłości. Ponadto, kładziemy duży nacisk na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną, co w dzisiejszym świecie biznesu jest bezcenne.

Utrzymanie tak wysokiej pozycji w rankingach „Financial Times” to też dla uczelni potwierdzenie jakości programów oraz skuteczności strategii edukacyjnej. – Tego rodzaju wyróżnienie wzmacnia naszą reputację na arenie międzynarodowej, co przyciąga wybitnych wykładowców i ambitnych studentów – dodaje dr Hałas-Dej. A to też przekłada się na strategię uczelni – dalszy rozwój programów, inwestowanie w nowe technologie edukacyjne oraz poszerzanie współpracy z globalnymi partnerami biznesowymi.

Natomiast dla firm i studentów to sygnał, z oferty których uczelni biznesowych na świecie warto skorzystać. Reprezentująca Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią Akademia Leona Koźmińskiego jest niewątpliwym liderem w rozwoju indywidualnym i korporacyjnym na najwyższym poziomie.

Rozmowa:

Nasze miejsce to efekt stawiania na jakość

Dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów ALK:

Co pani zdaniem zdecydowało o tym, że Akademia Leona Koźmińskiego jako jedyna uczelnia z Europy Środkowo-Wschodniej znalazła się w rankingu najlepszych uczelni biznesowych na świecie?

To przede wszystkim konsekwentna realizacja strategii – dbanie o najwyższą jakość programów, a tym samym budowanie miejsca wymiany doświadczeń i współpracy. To również skupianie w uczelni ludzi, dla których ważny jest rozwój, słuchanie oczekiwań rynku, wyprzedzanie trendów i potrzeb. Zdecydowanie wiele elementów składa się na naszą obecność w rankingu najlepszych uczelni biznesowych na świecie.

Co to wyróżnienie oznacza osobiście dla Pani, ale też dla przyszłości ALK i jak wpływa na Państwa wizję uczelni?

Takie wyróżnienia potwierdza, że warto stawiać na najwyższą jakość i współpracę z otoczeniem biznesowym. Waliduje naszą ambicję bycia najlepszym miejscem do rozwoju, miejscem pierwszego wyboru. Dla mnie osobiście to ogromny sukces i docenienie wizji rozwoju. Naszym wspólnym celem – od zawsze – było budowanie wartości zarówno z biznesem, jak i kadrą oraz współpracownikami. Exective education od samego początku znajduje się w głównych celach strategicznych uczelni. Idea life long learningu jest w naszym DNA. Warto się rozwijać w miejscu, które nie tylko daje wiedzę, ale buduje społeczność, która się wspiera.

Materiał powstał we współpracy z ALK

Materiał powstał we współpracy z ALK

W rankingach „Financial Times” (Custom Executive Education oraz Open-Enrolment Executive Education), Akademia Leona Koźmińskiego wymieniona została obok tak prestiżowych instytucji jak University of Michigan, London Business School, University of Oxford, University of Cambridge, a także czołowych uczelni z Holandii i Francji.

Pozostało 95% artykułu
Uczelnie wyższe
Autonomia uczelni jest ważna. Co jednak, gdy uczelniane wybory budzą wątpliwości?
Uczelnie wyższe
Czy Warszawski Uniwersytet Medyczny w końcu wybierze rektora?
Uczelnie wyższe
Studencka afera wizowa. Jak rekrutacja na studia w Polsce stała się przepustką do Europy
Materiał Promocyjny
Aż 7,2% na koncie oszczędnościowym w Citi Handlowy
Uczelnie wyższe
Szkoły wyższe stoją przed ogromnymi wyzwaniami
Materiał Promocyjny
Najpopularniejszy model hiszpańskiej marki