Aktualizacja: 07.06.2019 14:11 Publikacja: 07.06.2019 13:26
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska
Uczniowie klasy 8B przekazali dyrekcji pismo w sprawie podpisu na tablicy pamiątkowej.
"Zwracamy się z prośbą o możliwość podpisania zdjęcia do tablo naszej koleżanki, tak jak ona sobie tego życzy, czyli wybranym przez nią imieniem żeńskim" - apelują uczniowie.
Podwyżka, wyrównanie, wyższe dodatki w stolicy – wszystko wskazuje na to, że obecna władza poszukuje głosów przed wyborami prezydenckimi wśród pracowników oświaty. Problem w tym, że nauczyciele są obecną władzą rozczarowani.
Co roku tysiące młodych ludzi chce rozpocząć studia na kierunku wybranym zgodnie z ich zainteresowaniami. Jednym z dylematów, przed którym stają, jest ten dotyczący modelu kształcenia: studia dwustopniowe czy jednolite magisterskie? Oba systemy mają swoje zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji. Przedstawimy je w dzisiejszym artykule.
Postawiliśmy na decentralizację i autonomię szkół. To przynosi efekty – mówi Kristina Kallas, minister edukacji i badań Estonii.
Wiosną 2025 roku Zakopane ponownie stanie się miejscem spotkania naukowców, pedagogów, nauczycieli, studentów i wszystkich osób zainteresowanych przyszłością edukacji. XXXI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra” zapowiada się jako jedno z najważniejszych forów debat o przyszłości polskiego szkolnictwa, przyciągając nie tylko specjalistów, ale i obserwatorów szukających odpowiedzi na pytania o kształt i sens współczesnego nauczania.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Dla jurorów tegorocznego plebiscytu „Młodzieżowe Słowo Roku” najciekawszym słowem było „czemó”. Znaczenie jest standardowe, ale nikt nie wie, dlaczego na końcu wyrazu jest „ó”. A może to po prostu „o” z akcentem?
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Często rozpamiętujesz złe doświadczenia? A może ciągle martwisz się tym, co przyniosą dopiero nadchodzące dni? Myślenie o tym, co za nami – lub wybieganie w przyszłość – to naturalna umiejętność naszego umysłu. Jednak niektórzy, nawet mimo starań, nie potrafią uwolnić się od myślenia tylko w jednej perspektywie czasowej. A czas ma znaczenie. Być może jest kluczem do zrozumienia, skąd biorą się problemy ze zdrowiem psychicznym.
Czy Twoje dziecko jest gotowe na maturę? A może wciąż powtarza, że „ma jeszcze czas”, podczas gdy Ty w duchu zastanawiasz się, czy na pewno zdąży opanować cały materiał? Choć to ono będzie pisać egzamin, emocje udzielają się całej rodzinie. W powtórkach nieocenionym wsparciem będzie Strefa maturzysty – bezpłatna platforma, na której Twoje dziecko odnajdzie wszystko, czego potrzebuje do skutecznej nauki. Przeczytaj artykuł i poznaj jej zalety.
W opisywanych przez Radosława Kobierskiego światach i postaciach nawet na moment nie czuć fałszu. Zastanawiamy się raczej, skąd on to wszystko o nas wie.
Obrazów polepionych z pamięci, języka i wyobraźni jest w nowej książce Marka Bieńczyka mnóstwo. Ale kto tak właściwie do nas mówi w „Rondzie Wiatraczna”?
Bong Joon-ho nie mógł się zdecydować, w jakiej konwencji utrzymać film „Mickey 17”. W efekcie jest za długi, wyszedłem z niego znużony i trochę obojętny. Jednak nie sposób go zignorować, bo zbyt przypomina nasz świat.
Nie mam oporów przed tym, aby postawić „Wypadek na polowaniu” obok słynnego „Mausa” Arta Spiegelmana.
Oprócz konfliktów i złych wspomnień znajdzie się też nadzieja. Tym jest rodzina w spektaklu „Mój syn chodzi, tylko trochę wolniej”.
Jak polować, to bezkrwawo – na przykład w „Monster Hunter Wilds”!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas