Piotr Kamiński jest absolwentem Wydziału Zarządzania UW. Trzy lata temu został prezesem Zarządu Banku Pocztowego, wcześniej był członkiem zarządu PKO BP SA, a w latach 2000 – 2003 wicepremierem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w latach 1992 – 2000 dyrektorem Departamentu Spółek Publicznych. Pracował też w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jest jednym z tysięcy absolwentów zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Sukcesy i karierę zawdzięcza nie tylko ciężkiej pracy i talentowi, ale także temu, że skończył specjalistyczny kierunek na jednej z najlepszych polskich uczelni.
[srodtytul]Obowiązkowe praktyki[/srodtytul]
Rekrutacja na studia stacjonarne na Wydziale Zarządzania UW zakończyła się13 lipca. Do 17 lipca wydział czeka na dokumenty przyjętych. Jeśli okaże się, że zostały wolne miejsca to w drugiej połowie lipca odbędzie się kolejna tura przyjmowania dokumentów. Jak wynika z danych biura prasowego UW, na kierunek finanse i rachunkowość na studia stacjonarne I stopnia zgłosiło się w tym roku 1145 kandydatów. Przygotowano dla nich 250 miejsc. Z kolei na kierunek zarządzanie, dyplomowe studia menedżerskie, na studia stacjonarne pierwszego stopnia zgłosiło się 1348 kandydatów, a miejsc jest 330. Dla porównania na te same studia w roku ub. zgłosiło się 1048 kandydatów, a miejsc było 300, czyli o każdy indeks walczyło 3,49 kandydata. Z kolei na finanse i rachunkowość zarejestrowało się 635 kandydatów, na których czekało 200 miejsc, o każde miejsce ubiegały się więc ponad trzy osoby. Studia stacjonarne są bezpłatne, płacić trzeba za naukę w trybie niestacjonarnym. Na studiach licencjackich studenci wydziału zarządzania nie wybierają żadnej specjalności, robią to na studiach drugiego stopnia. – Liczba specjalności do wyboru zależy od trybu studiów – tłumaczą pracownicy biura prasowego.
Obowiązkowe praktyki dla studentów tego wydziału zostaną wprowadzone dopiero od od przyszłego roku akademickiego.
Zarządzanie można również studiować na Politechnice Warszawskiej. – Cechą charakterystyczną studiów menedżerskich realizowanych na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej jest to, że nasi absolwenci zdobywają wiedzę i umiejętności zarówno w dziedzinie nauk organizacji i zarządzania, nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych, jak również w obszarze nauk technicznych – mówią przedstawiciele uczelni. Dodają, że program studiów uwzględnia potrzeby współczesnych menedżerów, takie jak: wiedza o rynkach krajowych i międzynarodowych, umiejętność pracy w zespole, znajomość języków obcych, wykorzystanie najnowszych technologii informacyjnych. Daje to możliwość zarządzania każdą jednostką organizacyjną na dowolnym szczeblu i niezależnie od jej branży. W ramach studiów menedżerskich są prowadzone różne rodzaje studiów (licencjackie, inżynierskie, magisterskie) w formie studiów stacjonarnych – dziennych oraz niestacjonarnych – zaocznych.