Nowe, dwuletnie studia magisterskie „zarządzanie w wirtualnym środowisku" wykształcą menedżerów e-biznesu. Są adresowane do osób z tytułem licencjata, które chcą uzupełnić wyższe wykształcenie do poziomu magisterskiego, a przy okazji uzyskać poszukiwany na rynku zawód związany z biznesowym wykorzystaniem Internetu. Firma Orange Polska od początku będzie uczestniczyła w tworzeniu programu, a jej przedstawiciele będą prowadzić wybrane zajęcia.
- W ten sposób możemy zagwarantować, że sposób kształcenia studentów będzie spójny z najnowszymi trendami na rynku, będzie łączył teorię z biznesową praktyką. Słuchacze otrzymają dokładnie taką wiedzę, jaką powinni posiadać, aplikując dziś do pracy – uważa Jacek Kowalski, członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich Orange Polska.
Nowe studia wprowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego to specjalizacja w ramach zarządzania, kierunku najwyżej ocenionego przez Polską Komisję Akredytacyjną i posiadającego doskonałą reputację na rynku międzynarodowym. "Financial Times" umieścił studia z zarządzania w ALK na 28. miejscu na świecie, jako najlepszy tego typu kierunek na wszystkich uczelniach w Europie Środkowo-Wschodniej.
- Studenci zdobędą kompetencje m.in.: jak zarządzać internetowym start-upem, jak prowadzić działania e-marketingowe, jak tworzyć i komercjalizować innowacje, poznają zachowania konsumentów w sieci, nauczą się, jak zarządzać finansami i zespołami w projektach IT oraz jak wykorzystać Internet do budowania sukcesu firmy. W programie przewidziano także m.in. gry symulacyjne e-commerce czy laboratoria z wykorzystania mediów społecznościowych w działaniach marketingowych – dodaje prof. Grzegorz Mazurek, opiekun studiów "zarządzanie w wirtualnym środowisku".
- Studia realizowane wspólnie z Orange to najlepszy przykład na to, jak lider biznesowy i wyższa uczelnia uznana na arenie krajowej i międzynarodowej mogą skutecznie współdziałać w celu dostarczenia studentom konkretnej wiedzy, kompetencji i umiejętności niezbędnych w budowaniu kariery zawodowej w świecie, w którym Internet odgrywa kluczowe znaczenie – tłumaczy prof. Mazurek.