Pięta: ZNP przyłącza się do propagandy homoseksualnej

ZNP to "środowiska postkomunistyczne, lewicowe, aprobujące różnego rodzaju akcje genderowe i przyłączające się do różnych form propagandy homoseksualnej", strajk nauczycieli to nawiązanie do protestów z Dnia Kobiet, a Sławomir Broniarz "broni swoich wysokich honorariów" - powiedział poseł PiS Stanisław Pięta w wywiadzie dla Fronda.pl

Aktualizacja: 31.03.2017 17:29 Publikacja: 31.03.2017 16:40

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta

Foto: Fotorzepa/ Tomasz Jodłowski

- To są środowiska postkomunistyczne, lewicowe, aprobujące różnego rodzaju akcje genderowe i przyłączające się do różnych form propagandy homoseksualnej - mówi poseł PiS o Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Wreszcie, ZNP do dziś nie wytłumaczył się z udostępnienia sali na zjazd założycielski prorosyjskiej partii Zmiana - dodaje w rozmowie poseł, który uważa, że związek powinien wstydzić się wybranej przez siebie formy protestu.

- Związek Nauczycielstwa Polskiego to postkomunistyczna organizacja, popierana przez PO. To strajk czysto polityczny, którego skutkiem jest uderzenie w dobro dzieci i dobro rodziców - twierdzi poseł.

Polityk PiS jest zdania, że piątkowy strajk nauczycieli ma związek z protestami kobiet, organizowanymi 8 marca. - To jedna, wielka, antypolska rodzina ludzi, którzy walczą z chrześcijańskim dziedzictwem, wartościami narodowymi i ideą niepodległości państwa polskiego - powiedział.

- To ludzie, którzy kiedyś byli wyznawcami ideologii komunistycznej, a dzisiaj chcą pójść drogą zaproponowaną przez neomarksistów, doprowadzając do zniszczenia tradycji, polskiej kultury i rodziny - dodał Pięta.

Poseł wzywa też członków ZNP, by zamiast protestować "wzięli się do solidnej pracy".

Edukacja
Nauczyciele dostaną podwyżki przed wyborami. Czy to celowe działanie MEN?
Materiał Promocyjny
5 różnic między studiami dwustopniowymi a jednolitymi, o których warto wiedzieć
Edukacja
Minister edukacji Estonii: musimy uczyć odróżniania prawdy od dezinformacji
Edukacja
Quo vadis, Edukacjo?
Edukacja
Podcast „Szkoła na nowo”: Skibidi, sigma - czyli w jaki sposób młodzi tworzą swój język?