35 lat programu Erasmus + to historia mobilności studentów, uczniów, nauczycieli, która dała Europie niezwykłe bogactwo – pokolenie ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe.

Mimo upływu 35 lat, główna idea programu pozostaje ta sama - rozwijanie międzynarodowej współpracy między placówkami edukacyjnymi. Dlatego też uczestnicy Kongresu podczas wykładów oraz prezentacji dowiedzą się m.in. jak duże znaczenie właśnie w kontekście współpracy ma sieciowanie, które poprzez udostępnianie wiedzy i wymianę pomysłów wspiera ich rozwój, zarówno w kontekście lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym. Codzienność Erasmusa+ to mobilności, dlatego podczas Kongresu zostaną także przedstawione statystyki najczęściej wybieranych kierunków przez uczniów, studentów, słuchaczy i wolontariuszy biorących udział w programie.

Ponadto w programie Kongresu przewidziano warsztaty dotyczące realizacji priorytetów horyzontalnych programu Erasmus+, koncert, a także Galę wręczenia nagród w konkursie European Language Label i EDUinspiracje.

V Kongres Edukacji odbywa się w dniach 27-28 października na Uniwersytecie Warszawskim. „Rzeczpospolita” jest patronem tego wydarzenia.