Jest druga część podręcznika do HiT prof. Roszkowskiego

Na stronie wydawnictwa Biały Kruk ruszyła właśnie sprzedaż drugiej części kontrowersyjnego podręcznika do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Jej autor, prof. Wojciech Roszkowski pochylił się teraz nad latami 1980-2015.

Publikacja: 31.07.2023 16:05

Prof. Wojciech Roszkowski opublikował właśnie drugą część podręcznika do HiT

Prof. Wojciech Roszkowski opublikował właśnie drugą część podręcznika do HiT

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Wydawnictwo na swojej stronie internetowej opublikowało właśnie jego fragmenty. W tym rozdział poświęcony katastrofie smoleńskiej i spotkaniu Tusk-Putin.

O katastrofie smoleńskiej historyk napisał tak: "Co do przyczyn katastrofy panowało od początku ogromne zamieszanie. Wiele osób było i jest do dziś przekonanych, że doszło do zamachu, ale wersja ta nabiera ostatnio znaczenia oficjalnego" – podkreślił. Zaznaczył także, że „niektóre informacje przedostały się do mediów bardzo szybko i na ich podstawie formułowano pochopne teorie. Później informacje te znikały, gdyż rzekomo szkodzić miały dobru śledztwa." Zwraca też uwagę, że kiedy ustalono, że Lech Kaczyński i Donald Tusk oddzielnie złożą wizytę w związku z 70. Zbrodni Katyńskiej, media uznały, że jest to uspokojenie stosunków między dwoma ośrodkami władzy. „Były to jednak pozory” – napisał Roszkowski.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Oświata
Podcast „Szkoła na nowo”: Wolna szkoła – czy to w ogóle możliwe?
Oświata
Czy powinno się uczyć pisania w zerówce? Odpowiada Facetka_z_Poradni
Oświata
Jaka szkoła po 2026 r.? MEN rozpoczyna konsultacje reformy edukacji
Oświata
Uczniowie z terenów dotkniętych przez powódź pojadą na zielone szkoły
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Oświata
Szkoły z marnym wsparciem dla ukraińskich dzieci- raport Fundacji GrowSPACE