Książka powstała na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej z inicjatywy Komisji Wizerunku NRA. Ma za zadanie przybliżenie najmłodszym zawodu adwokata. Książka liczy 60 stron i opatrzona jest nowoczesnymi grafikami. Z bajki najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jakimi sprawami adwokaci zajmują się na co dzień, jak wygląda praca prawnika i gdzie ją wykonuje.

Głównym bohaterem jest Miś Adwokat. Nosi on w pracy togę, która równie dobrze mogłaby mu służyć jako peleryna superbohatera. Natychmiast rusza z pomocą i nie zostawia w potrzebie Wilka, na którego ktoś nie tylko podstępnie zastawił pułapkę, ale także oskarżył o popełnienie poważnych przestępstw z kodeksu leśnego. Czy Miś Adwokat ocali Wilka? Jak przysłużył się innym mieszkańcom lasu. Czy zmieni definicję zwrotu "niedźwiedzia przysługa"?

Opowieść poznały m.in. dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Wałbrzychu. „Starszaki wysłuchały bajki pt. ”Leśne sprawy Misia Adwokata, którą przeczytała pani mecenas- Barbara Tumidalska-Człapa. Dzieci dostały zakładki do książek oraz piękne kolorowanki. Do książeczki, którą również otrzymaliśmy, będziemy na pewno wracać. Dużo radości sprawiło najmłodszym przymierzenie togi” – relacjonuje placówka na swojej stronie internetowej.

Czytaj więcej

MEiN chce zrezygnować z papierowych legitymacji