Już za kilka tygodni osoba nieletnia, która będzie chciała korzystać z konta dłużej niż godzinę, będzie musiał podać hasło. Bez niego nie będzie mógł kontynuować przeglądania aplikacji. Dodatkowo każdy nastolatek otrzyma cotygodniowe podsumowanie czasu spędzonego przed ekranem.

Popularna platforma rozrywkowa wspiera również rodziców i opiekunów, którzy chcą monitorować, co oglądają ich podopieczni oraz odpowiednio dostosować ustawienia prywatności. To możliwość wprowadzenia niestandardowych limitów czasu użytkowania konta, pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem (rodzice w jednym miejscu znajdą podsumowanie dotyczące ilości czasu spędzonego w aplikacji, liczbę uruchomień TikToka oraz zestawienie czasu spędzonego na platformie z podziałem na dzień i noc) a także możliwość wyciszania aktywności powiadomień na kontach nastolatków. Konta użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, zaś osoby w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00.

Opiekunowie będą też mieć większy nadzór nad treściami oglądanymi przez nastolatków dzięki nowemu sposobowi na filtrowanie filmów za pomocą słów lub hashtagów.

Platforma wprowadza także przypomnienie o śnie, aby wesprzeć swoją społeczność w byciu offline nocą. O ustalonej godzinie pojawi się okienko z informacją, że czas wylogować się z aplikacji.

Czytaj więcej

Czarnek: zakaz telefonów w szkołach jeszcze przed wyborami