Aktualizacja: 12.12.2024 00:57 Publikacja: 11.07.2023 16:28
Foto: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie
Program dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych został uruchomiony 1 lutego br. - Taka lekcja jest okazją, by uczeń przyszedł do więzienia, zobaczył zakład karny i przekonał się, że nie jest to przyjemne miejsce - tłumaczył, podsumowując program, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś z Suwerennej Polski.
- Tego typu spotkania z funkcjonariuszami Służby Więziennej to świetna lekcja dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Mogą oni zobaczyć co dzieje się z człowiekiem, kiedy nie przestrzega on prawa – dodał gen. insp. Jacek Kitliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej.
W TIMSS 2023 wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy z niemal 60 krajów i regionów. Polscy uczniowie wypadli bardzo dobrze z matematyki i nauk przyrodniczych - niemniej, ich poczucie przynależności do szkolnych społeczności jest najmniejsze wśród badanych krajów.
Pod koniec września w Lubinie odbył się marsz milczenia przeciwko hejtowi. Wspominano w nim 16-letnią Julię, która odebrała sobie życie. Dziewczyna przez lata była hejtowana przez rówieśników, nikt nie potrafił przerwać tej fali przemocy.
Rusza rekrutacja do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zadeklarował, że popiera zakaz używania smartfonów w szkołach, ale jego resort nie planuje odgórnych regulacji w tej sprawie.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Ministerstwo Edukacji i Nauki nie planuje w najbliższym czasie wprowadzania rozwiązań, które zakazałyby korzystania ze smartfonów w szkołach - wynika z wypowiedzi Przemysława Czarnka. Pół roku temu minister mówił, że taki zakaz jest możliwy jeszcze przed wyborami,
W badaniu umiejętności osób dorosłych PIAAC Polska odnotowała jeden z największych spadków w wynikach. Potrzeba inwestowania w edukację dorosłych oraz wsparcia grup o niskich kompetencjach.
W ramach popularnego programu unijnego można ubiegać się o dofinansowanie działań związanych z szeroko rozumianą edukacją. Program Erasmus+ obejmuje lata 2021-2027. Jednym z kluczowych priorytetów projektu jest mobilność edukacyjna.
Dla jurorów tegorocznego plebiscytu „Młodzieżowe Słowo Roku” najciekawszym słowem było „czemó”. Znaczenie jest standardowe, ale nikt nie wie, dlaczego na końcu wyrazu jest „ó”. A może to po prostu „o” z akcentem?
Nie ma porozumienia w sprawie lekcji religii między stroną kościelną a rządową. Po poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski, strona kościelna zapowiada "dalsze kroki prawne wobec naruszenia obowiązujących przepisów".
Chcemy, żeby młodzi ludzie, którzy zdecydowali się – albo los za nich zdecydował – żyć, uczyć się, pracować poza granicami, wracali do Polski - stwierdził premier Donald Tusk.
Podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku na Trasie Łazienkowskiej Łukasz Ż. obraża strażników i nie stosuje się do ich poleceń. Jakie kary dyscyplinarne mu grożą?
W szkołach ponadpodstawowych trwają od wczoraj próbne egzaminy maturalne 2024. Testy diagnostyczne obejmują poziom podstawowy, rozszerzony oraz dwujęzyczny. Próbne matury ze wszystkich przedmiotów zostaną przeprowadzone w Formule 2023.
Czy krytykujący podstawę programową przedmiotu edukacja zdrowotna obawiają się „seksualizacji” dzieci, czy może chcą tylko zmobilizować elektorat?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas