Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie rekrutację przedłużyła do końca września. Wolne miejsca są tu m.in. na studiach inżynierskich, czyli na informatyce i transporcie. – Na obu tych kierunkach na studiach stacjonarnych wolnych jest jeszcze po około 30 miejsc – usłyszeliśmy w dziale marketingu tej uczelni. Wszystkich miejsc było tu po 50. O studiowanie w tej szkole mogą też powalczyć jeszcze ci, którzy chcą być socjologami. Na socjologii (studia stacjonarne) wolnych jest jeszcze 20 miejsc, tyle samo na studiach zaocznych.
Można też starać się o indeks na kierunku finanse i rachunkowość – na studentów czeka tu około 15 miejsc. Wszystkich było 50. Kilka miejsc zostało też na najbardziej obleganym kierunku, czyli administracji – z 70 miejsc wolnych jest już tylko dziesięć. – Uczelnia zaprasza również na kierunki: stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gdzie do obsadzenia na studiach stacjonarnych pozostało po kilkanaście miejsc – mówią przedstawiciele uczelni.
Do października można się starać o miejsce na studiach w Lubelskiej Szkole Wyższej im. Władysława Jagiełly (LSW), która oferuje dwa kierunki: zdrowie publiczne i finanse z rachunkowością. – Na tym pierwszym kierunku jest jeszcze ponad 20 miejsc, a przyjmujemy tu do 50 osób – mówi Paweł Nowik, kanclerz lubelskiej uczelni.
Kanclerz wyjaśnia, że po tym kierunku można zostać np. specjalistą ds. BHP, epidemiologiem, można pracować w sanepidzie. Chodzi więc o zawody związane z higieną pracy. Po ukończeniu tego kierunku naukę można kontynuować w akademii medycznej. – Ten kierunek cieszy się naprawdę dużym powodzeniem – ocenia Paweł Nowik.
Na drugim kierunku, czyli finansach i rachunkowości, w sumie może studiować nie więcej niż 60 osób. Jak informuje kanclerz, wolnych jest jeszcze około 20 miejsc. Lubelska Szkoła Wyższa działa od 1999 roku, kontynuując tradycję Lubelskiej Szkoły Biznesu.