Absolwenci naszego wydziału mają możliwość zatrudnienia zarówno na lądzie, jak i na morzu. Na specjalnościach morskich oprócz dyplomów ukończenia studiów wyższych istnieje możliwość uzyskania dyplomów morskich uprawniających do podjęcia pracy na stanowisku oficera marynarki handlowej. Ponadto nowoczesne specjalności prowadzone na naszym wydziale gwarantują zatrudnienie na dobrych warunkach finansowych bezpośrednio po zakończeniu studiów, zwłaszcza absolwentom specjalności morskich – wynagrodzenie nawet do 4 – 5 tys. euro miesięcznie.
Wydział Elektryczny nie jest wydziałem masowym, a nasi studenci uważają wręcz, że jest wydziałem elitarnym. Z tego powodu zapewniamy bezpośredni i łatwy kontakt każdego studenta zarówno z nauczycielami akademickimi, jak i dziekanatem oraz władzami wydziału.
Duży nacisk kładziemy na zajęcia laboratoryjne wykorzystujące sprzęt rzeczywisty, dzięki czemu nasi studenci już w trakcie studiów zdobywają umiejętności posługiwania się nowoczesną aparaturą pomiarową oraz obsługi systemów i urządzeń występujących zarówno na statkach morskich, jak i w przemyśle lądowym. Jesteśmy jedynym w Polsce Wydziałem Elektrycznym na uczelni morskiej i zgodnie z obowiązującymi przepisami nasi absolwenci w najkrótszym czasie mogą zdobyć dyplomy morskie: elektroautomatyka okrętowego czy radioelektronika.
Wydział zapewnia wszystkie ustawowe uprawnienia socjalne dla studentów, tj. stypendia socjalne, stypendia za wyniki w nauce czy w sporcie. Ponadto armatorzy i przedsiębiorstwa lądowe współpracujące z wydziałem oferują naszym studentom stypendia fundowane. Przykładowo Polska Żegluga Morska co roku funduje stypendia w wysokości 1 tys. zł miesięcznie dla studentów co najmniej drugiego roku.
Wszystkim studentom spoza Trójmiasta zapewniamy miejsce w akademiku położonym blisko siedziby wydziału, w pokojach dwu- lub trzyosobowych z dostępem do Internetu.