Serwis umożliwia wyszukanie kierunku studiów, oferty pracy lub wolontariatu na polskich uczelniach.
Czytaj więcej
Przepisy przewidują, że obywatelowi Ukrainy mogą zostać uznane w Polsce odpowiednie okresy studiów w drodze weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się. Niezbędne w tym celu jest złożenie oświadczenia, że 24 lutego 2022 r. osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia studiowała na określonym roku studiów na danym kierunku i poziomie studiów w uczelni działającej w Ukrainie i nie dysponuje dokumentami poświadczającymi okresy studiów, zdane egzaminy, zaliczenia lub praktyki zawodowe, wydanymi przez tę uczelnię. Następnie polska uczelnia, w której student ubiega się o przyjęcie, przeprowadza weryfikację osiągniętych efektów uczenia się.
Platforma została przygotowana z inicjatywy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W systemie dostępna jest oferta studiów zarówno w trybie rekrutacji na pełen cykl kształcenia, jak i kontynuacji wcześniej rozpoczętych studiów na uczelni działającej w Ukrainie.
Platforma jest w wersji polskiej, ukraińskiej i angielskiej pod adresem: ukraina.irk.edu.pl.
Bezpłatna nauka, zgodnie z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, dotyczy tylko studiów w języku polskim.