Aktualizacja: 30.06.2017 15:04 Publikacja: 30.06.2017 15:04
Foto: Fotorzepa/Michał Kolanko
ELA to system monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów, który gromadzi i analizuje dane 750 tysięcy absolwentów uczelni. W piątek system ELA prezentowali w Warszawie wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceminister Piotr Dardziński. „Dzięki temu instrumentowi każdy maturzysta może dokonać dziś wyboru nie tylko uczelni, ale także kierunku po którym jego perspektywy rozwoju zawodowego będą największe. To jest unikalny instrument. W powszechnej opinii ekspertów to najlepszy tego projekt na świecie” – przekonywał w piątek Gowin na konferencji zorganizowanej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu wzięło też udział kilkudziesięciu tegorocznych maturzystów z całej Polski.
W redakcji "Rzeczpospolitej" rozumiemy, że edukacja jest ważna. Bo to od niej zależy przyszłość i dobrobyt naszego kraju. Dlatego rozpoczynamy debatę o tym, w jaki sposób i w jakim kierunku powinny iść zmiany w szkole.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka odwołała Marcina Smolika ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Resort poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.
Szkołę w Chmurze często kończą uczniowie, którzy w tradycyjnym systemie nie mieliby żadnych szans. Egzaminy może zdali słabo, ale przynajmniej ukończyli szkołę.
Dzięki wdrożeniu zapisów unijnej dyrektywy work-life balance polscy ojcowie zyskali indywidualne prawo do urlopów. I cieszą się one rosnącą popularnością wśród mężczyzn, a korzyści odczuwa także biznes i społeczeństwo jako całość.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Dzieci, które trafiły do Polski w wyniku wojny w Ukrainie, odczuwają nie tylko strach i stres, ale też ogromne poczucie winy. Podczas terapii dowiadujemy się o przemocy, odrzuceniu i samookaleczeniach — mówią terapeutki pracujące w Przystani Świętego Mikołaja.
Przemysł i spedytorzy domagają się dopuszczenia do ruchu w Polsce długich zestawów. Ministerstwo Infrastruktury nie mówi „nie”.
W rzece Pasłęka w Braniewie w warmińsko-mazurskim znaleziono zwłoki oficera Wojsk Obrony Terytorialnej – ustaliła „Rzeczpospolita”. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura w Olsztynie.
Donald Tusk odniósł się w mediach społecznościowych do zbliżających się wyborów prezydenckich w USA. "Niektórzy twierdzą, że przyszłość Europy zależy od amerykańskich wyborów, podczas gdy w pierwszej kolejności zależy od nas" - napisał premier.
Środki odurzające lub psychotropowe będą mogły być przepisane jedynie po obligatoryjnym osobistym zbadaniu przez wystawiającego receptę. Nie będzie możliwości wystawienia jej za pośrednictwem teleporady.
Jak powiedział Dmitrij Miedwiediew, „Stany Zjednoczone się mylą twierdząc, że Moskwa nie użyje broni jądrowej”. - Zrobi to, jeśli jej istnienie będzie zagrożone zaznaczył.
PiS odwleka wybór kandydata na prezydenta, bo tak naprawdę nie ma dobrego wyboru, a każda decyzja będzie wiązać się z pewnym ryzykiem, które będzie trzeba podjąć.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wszczął czynności w sprawie wykroczeń drogowych, które miał popełnić poseł Antoni Macierewicz. "Wszyscy są równi wobec prawa. Nawet Macierewicz" - stwierdził Tomasz Siemoniak.
Kancelaria Prezydenta na przyszły rok planuje w Belwederze remont, którego koszt szacowany jest na 100 mln zł - informuje "Super Express”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas