We wrześniu w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbędzie się druga tura naboru na rolnictwo. 21 osób ma jeszcze szansę na indeks. Rekrutacja trwa także na Uczelni Łazarskiego.
Nauka w trybie online staje się w Polsce coraz popularniejsza. Tego typu studia oferuje coraz więcej uczelni wyższych. Ustawa o szkolnictwie wyższym narzuca standardy realizacji programów studiów, również w trybie na odległość. By zdobyć tytuł licencjata czy magistra, student musi zaliczyć odpowiednią liczbę przedmiotów, które różnią się w zależności od wybranej specjalności, oraz zdobyć konieczną liczbę punktów ECTS. Studia licencjackie trwają sześć semestrów, a magisterskie cztery, jednak od samego studenta zależy, w jakim czasie je zrealizuje.
Platforma internetowa, poprzez którą studenci mogą się uczyć online, jest dostępna całą dobę i to student decyduje, kiedy i jak długo będzie z niej korzystał. Na platformie zamieszczone są materiały oraz terminy realizacji poszczególnych prac. Wykładowcy nie mierzą czasu poświęconego na rozwiązanie danego problemu, liczy się przede wszystkim jakość odpowiedzi i oczywiście terminowość.
E-rolnictwo za darmo
SGGW uruchomiła w tym roku bezpłatne zaoczne studia magisterskie na kierunku rolnictwo na Wydziale Rolnictwa i Biologii, prowadzone w trybie e-learningowym. Są one częścią programu „Unowocześnianie kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów", realizowanego przez stołeczną uczelnię i partnerów w ramach programu operacyjnego „Kapitał ludzki", priorytet IV „Szkolnictwo wyższe i nauka".
Do projektu przyłączyły się Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Instytut Maszyn Matematycznych w Warszawie.