Testy zostaną udostępnione jutro na stronie www.egzamer.pl i będzie z nich korzystać do niedzieli 10 marca.  Do dyspozycji uczniów dostępnych jest siedem rodzajów testów online: sprawdzian szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny w czterech blokach (język polski, historia i WOS, matematyka oraz przedmioty przyrodnicze), a także egzamin maturalny, na który składają się testy z języka polskiego oraz z matematyki na poziomie podstawowym. Wszystkie zadania egzaminacyjne oraz kryteria oceny zostały opracowane przez ekspertów Ośrodka Diagnostyki Edukacyjnej WSiP w taki sposób, by sprawdzały te same kompetencje, jakie sprawdzają testy rzeczywiste, „papierowe" oraz były zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Wszyscy przystępujący do egzaminów po zakończeniu testu otrzymują wynik punktowy, a po sprawdzeniu wszystkich testów, czyli ok. tygodnia po zakończeniu akcji - także wynik centylowy, czyli informację, jak się wypadło na tle rówieśników w całej Polsce. Dla uczniów, którym zależy na kompleksowym podejściu do egzaminów, EGZAMER oferuje nie tylko diagnozę stanu wiedzy oraz raport rozszerzony, ale i kompletny program dydaktyczny – w wersji płatnej. Składają się na niego cztery dodatkowe testy egzaminacyjne, szczegółowe wyniki każdego z nich wraz z prawidłowymi odpowiedziami z każdego testu, dla każdego przedmiotu, a także informacje o kompetencjach ucznia wraz z zestawem dodatkowych ćwiczeń z zakresu konkretnych obszarów wymagających utrwalenia lub powtórzenia. Cena pojedynczego testu wraz z pełnym raportem oraz dodatkowymi zadaniami, w zależności od poziomu edukacyjnego, oscyluje między 4,90 a 14,90 zł.

Inicjatywa mająca na celu pomoc w sprawdzeniu umiejętności uczniów jest kolejną  ogólnopolskiej, edukacyjnej akcji online organizowanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. (WSiP).   – Uczeń przystępując do testów dostępnych w ramach marcowej edycji EGZAMERA ma pewność, że uwzględniają one całość programu wymaganego na egzaminach. Jest to więc ostatni dzwonek, by sprawdzić swój stan wiedzy oraz uzupełnić braki przed godziną zero. – zapewnia Jerzy Garlicki, prezes WSiP.