Aktualizacja: 29.11.2019 13:43 Publikacja: 29.11.2019 13:24
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
W mediach pojawiły się doniesienia na temat tego, że Śląski Uniwersytet Medyczny rozwiązał umowę z wykładowcą, który prowadził wykład "Homoseksualizm a zdrowie”. Dowodził w nim między innymi, że homoseksualizm nie jest zgodny z naturą.
Sprawę skomentował na Twitterze wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. „Zgodnie z zapowiedzią będę konsekwentnie przeciwstawiał się wszelkim próbom ograniczania wolności nauki, z lewa, czy z prawa, ale także z wnętrza środowiska akademickiego” - podkreślił. "Chociaż uczelnie medyczne nie podlegają ministrowi nauki, włączę się w działania ministra Szumowskiego, by wyjaśnić ten przypadek. Jeżeli poniższy opis okaże się prawdziwy, będzie to jaskrawy przypadek złamania konstytucyjnej zasady wolności słowa" - zaznaczył.
Już nie wystarczy 50 proc. obecności na zajęciach, by być klasyfikowanym. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje nowe przepisy dotyczące frekwencji w szkole. „Rzeczpospolita” dowiaduje się z kręgów bliskich resortu Barbary Nowackiej, że zmiana może być rewolucyjna.
W redakcji "Rzeczpospolitej" rozumiemy, że edukacja jest ważna. Bo to od niej zależy przyszłość i dobrobyt naszego kraju. Dlatego rozpoczynamy debatę o tym, w jaki sposób i w jakim kierunku powinny iść zmiany w szkole.
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka odwołała Marcina Smolika ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Resort poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.
Szkołę w Chmurze często kończą uczniowie, którzy w tradycyjnym systemie nie mieliby żadnych szans. Egzaminy może zdali słabo, ale przynajmniej ukończyli szkołę.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Dzięki wdrożeniu zapisów unijnej dyrektywy work-life balance polscy ojcowie zyskali indywidualne prawo do urlopów. I cieszą się one rosnącą popularnością wśród mężczyzn, a korzyści odczuwa także biznes i społeczeństwo jako całość.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
– Będę kibicował każdemu, kto nie jest z koalicji rządzącej – oświadczył Paweł Kukiz, oceniając kandydaturę Karola Nawrockiego na prezydenta RP.
- Mężczyzna musi czasem dać komuś w mordę - mówił kandydat Konfederacji na prezydenta Sławomir Mentzen. Odniósł się w ten sposób do decyzji komisji regulaminowej Sejmu, która opowiedziała się za odebraniem immunitetu prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu w związku ze sprawą zniszczenia wieńca z napisem "pamięci ofiar Lecha Kaczyńskiego". Kaczyński miał również uderzyć w twarz Zbigniewa Komosę, który co miesiąc umieszcza wieniec pod pomnikiem .
Będziemy musieli wspiąć się ponad tradycyjne podziały i pamiętać o tym, że od nas zależy bezpieczeństwo całego kontynentu - mówił w czasie spotkania z szefową PE Robertą Metsolą w Warszawie premier Donald Tusk.
Od 5 do 17 grudnia tegoroczni maturzyści będą mogli przetestować swoją wiedzę i umiejętności ze wszystkich maturalnych przedmiotów. Na początek języki obce.
Po tym, jak premier Donald Tusk we wpisie w mediach społecznościowych skrytykował koalicjantów w sprawie rozliczeń rządów PiS, głos zabrał marszałek Sejmu Szymon Hołownia z Polski 2050.
Po wyborach kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej miało celowo opóźniać prace nad rozporządzeniami do ustawy o obronie ojczyzny - wynika z informacji RMF FM, które powołuje się na pragnących zachować anonimowość urzędników Departamentu Prawnego MON.
Czy któryś z polityków PiS powinien trafić do więzienia za działania, które miały miejsce w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy? Zdaniem ponad połowy ankietowanych w sondażu instytutu Pollster - tak.
Niczego nikomu nie zabieramy - mówiła w rozmowie z RMF FM minister zdrowia Izabela Leszczyna pytana o to, co resort zdrowia zaproponuje pacjentom po tym, jak w grudniu skończy się pilotażowy program badań profilaktycznych 40 plus.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas