Aktualizacja: 19.03.2025 11:06 Publikacja: 01.06.2023 18:13
broń
Amerykanie zastanawiają się, czy należy uzbroić nauczycieli
Foto: adobe stock
Ostatnie ataki na szkoły w Stanach Zjednoczonych, w tym napaść w której zginęło 19 uczniów i dwóch nauczycieli w Robb Elementary School w Uvalde w Teksasie, rozpoczęło dyskusję o możliwości wyposażenia nauczycieli w broń. Pojawiły się pytania, czy uzbrojenie pedagogów poprawiłoby bezpieczeństwo w szkołach.
Amerykański ośrodek analiz Rand postanowił zapytać 973 nauczycieli, co tym sądzą. Niewiele ponad połowa z nich (54 proc.) uważała, że nauczyciele noszący broń zmniejszą bezpieczeństwo w szkołach. Z kolei 20 proc. ankietowanych odpowiedziało, że broń w rękach nauczycieli poprawi bezpieczeństwo w szkołach. Ostatnia grupa ankietowanych - 26 proc. - uważała, że uzbrojenie nauczycieli ani nie zwiększy ani nie zmniejszy bezpieczeństwa w szkole.
Zapowiedź drastycznej podwyżki podatku VAT na książki spotkała się z ostrymi reakcjami rynku wydawniczego na Słowacji. Pod wpływem presji ministerstwo finansów postanowiło jednak nie podwyższać podatku VAT, a nawet zdecydowało o obniżce.
Rząd Szwecji ogłosił stan kryzysu czytelniczego, z którym chce walczyć poprzez powrót do tradycyjnych podręczników w szkołach i rozwoju bibliotek w miejsce powszechnie stosowanych od lat narzędzi cyfrowych.
Brak wsparcia instytucji państwa prowadzi do narastania kryzysu związanego z umiejętnościami czytania i pisania wśród najmłodszych Brytyjczyków. Takie niepokojące dane przekazano w raporcie przygotowanym na zlecenie KPMG UK przez Pro Bono Economics (PBE) we współpracy z National Literacy Trust (NLT).
Powstała pierwsza podziemna szkoła dla dzieci mieszkających na terenach bombardowanych przez Rosjan. Uczyć się w niej będzie 900 ukraińskich dzieci.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Studia medyczne za granicą to wydatek rzędu co najmniej 3 tys. euro rocznie na samo czesne. Utrzymanie się za granicą to kolejne koszty.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W nocy Amerykanie ponownie przeprowadzili naloty na Jemen, w tym na prowincję Saada, w której, według źródeł, swoje kryjówki mają przywódcy rebeliantów Huti. Huti od 2014 roku biorą udział w wojnie domowej, w której rzucili wyzwanie uznawanym przez społeczność międzynarodową władzom Jemenu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie zapowiadają rozmowy z Rosjanami na temat szczegółów dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie w Dżuddzie, w Arabii Saudyjskiej.
Wielkie Muzeum Egipskie otworzy się oficjalnie 3 lipca. Ten dzień wskazał prezydent kraju Abdel Fattah al-Sisi. Przygotowaniem wydarzenia zajmie się komitet, w skład którego weszli ministrowie i gubernatorzy regionów.
Nasza obecność fizyczna, wojskowa na Ukrainie na dziś jest absolutnie wykluczona. My w ogóle nie wiemy, jaka będzie konstrukcja potencjalnego pokoju, dlatego zawsze ten element trzeba przedstawiać w taki sposób. Zdecydowane stanowisko dzisiaj jest takie, że „nie” - powiedział szef BBN gen. Dariusz Łukowski.
Zmiany w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych, więcej edukacji finansowej i obronnej, terenoznawstwo, edukacja zdrowotna – to zmiany w szkole, które są już przesądzone. Jak będzie wyglądała nauka w polskich szkołach? W podcaście „Szkoła na nowo” opowiada Katarzyna Lubnauer, wiceministra edukacji narodowej.
„Czy uważa Pan/Pani, że działania Donalda Trumpa są dobre czy też złe dla Polski?” - takie pytanie zadano uczestnikom sondażu Opinia24 dla RMF FM.
Turecka policja zatrzymała burmistrza Stambułu Ekrema Imamoglu. Wcześniej dokonano przeszukania w jego domu - poinformowało AFP, powołując się na wypowiedź doradcy Imamoglu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas