Aktualizacja: 03.12.2024 18:02 Publikacja: 01.06.2023 18:13
broń
Amerykanie zastanawiają się, czy należy uzbroić nauczycieli
Foto: adobe stock
Ostatnie ataki na szkoły w Stanach Zjednoczonych, w tym napaść w której zginęło 19 uczniów i dwóch nauczycieli w Robb Elementary School w Uvalde w Teksasie, rozpoczęło dyskusję o możliwości wyposażenia nauczycieli w broń. Pojawiły się pytania, czy uzbrojenie pedagogów poprawiłoby bezpieczeństwo w szkołach.
Amerykański ośrodek analiz Rand postanowił zapytać 973 nauczycieli, co tym sądzą. Niewiele ponad połowa z nich (54 proc.) uważała, że nauczyciele noszący broń zmniejszą bezpieczeństwo w szkołach. Z kolei 20 proc. ankietowanych odpowiedziało, że broń w rękach nauczycieli poprawi bezpieczeństwo w szkołach. Ostatnia grupa ankietowanych - 26 proc. - uważała, że uzbrojenie nauczycieli ani nie zwiększy ani nie zmniejszy bezpieczeństwa w szkole.
Brak wsparcia instytucji państwa prowadzi do narastania kryzysu związanego z umiejętnościami czytania i pisania wśród najmłodszych Brytyjczyków. Takie niepokojące dane przekazano w raporcie przygotowanym na zlecenie KPMG UK przez Pro Bono Economics (PBE) we współpracy z National Literacy Trust (NLT).
Powstała pierwsza podziemna szkoła dla dzieci mieszkających na terenach bombardowanych przez Rosjan. Uczyć się w niej będzie 900 ukraińskich dzieci.
Studia medyczne za granicą to wydatek rzędu co najmniej 3 tys. euro rocznie na samo czesne. Utrzymanie się za granicą to kolejne koszty.
Do nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych trafiły materiały edukacyjne przygotowane w ramach projektu „Polacy na Wschodzie – nasze zobowiązanie”.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
50-letni mężczyzna zatrudnił się w jednej z włoskich szkół posługując się sfałszowanym dyplomem ukończenia wyższej uczelni. Niestety, zdradziły go błędy ortograficzne, które robił nawet w prostych wyrazach.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski przekonuje, że od początku wojny ukraińska armia straciła „znacznie mniej” niż 80 tysięcy żołnierzy.
Zaskakując zarówno własnych obywateli, jak i światowych polityków prezydent Yoon Suk-yeol wprowadził w kraju stan wojenny.
W przemówieniu wygłoszonym 3 grudnia prezydent Korei Południowej, Yoon Suk-yeol, ogłosił wprowadzenie w kraju stanu wojennego. Posłowie, którym udało się dotrzeć do parlamentu, unieważnili tę decyzję. USA "uważnie monitorują" sytuację w Korei.
Zebrani w Brukseli szefowie dyplomacji 32 państw członkowskich sojuszu nie porozumieli się w sprawie zaproszenia Ukraińców do paktu.
Kurs wona południowokoreańskiego mocno spadał po tym, jak prezydent Yoon Suk-yeol niespodziewanie ogłosił wprowadzenie stanu wojennego.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w Tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Krzysztofem Strachotą, ekspertem Ośrodka Studiów Wschodnich, o sytuacji w Gruzji. Rozmowa dotyczy eskalacji protestów w Tbilisi, rosnącej roli prezydent Salome Zurabiszwili, a także wyzwań dla gruzińskiego proeuropejskiego kursu w kontekście relacji z Rosją i Unią Europejską.
Botswana i Angola dołączyły do planu grupy G7 mającego na celu wypchnięcie Rosji ze światowego rynku diamentów. Udział głównych konkurentów Rosji umożliwi wprowadzenie certyfikatów na 90 proc. globalnego obrotu diamentami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas