Reklama
Rozwiń

Przemysław Czarnek krytycznie o „Szkole w Chmurze”. Mówił o „patologii”

- Nie po to odeszliśmy od nauki zdalnej, żeby teraz tę naukę zdalną umożliwiać. To jest patologia, którą trzeba ewidentnie zwalczać - ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, pytany o edukację zdalną i „Szkołę w Chmurze”.

Publikacja: 27.06.2023 00:05

- Jeśli mówimy o niestety coraz częstszym obchodzeniem obowiązku szkolnego (...) to to jest absolutn

- Jeśli mówimy o niestety coraz częstszym obchodzeniem obowiązku szkolnego (...) to to jest absolutna patologia, którą trzeba zlikwidować - stwierdził Przemysław Czarnek (na zdjęciu).

Foto: PAP/Leszek Szymański

Czarnek, który w sobotę pojawił się w studiu TV Trwam, został zapytany przez jedną z oglądających, czy „Szkoła w Chmurze” to „szkoła, która w jakiś sposób jest przyszłością”. Gość „Rozmów niedokończonych” zaznaczył na wstępie, że nie zna konkretnego przypadku, o który pytała kobieta, w domyśle ministra babcia osoby uczącej się w domu.

- Rozumiem, że pani jest babcią, to znaczy, że albo pani córka, albo pani syn podpisali pani wnukowi zgodę na to, żeby wyszedł z tej standardowej edukacji, nie uczęszczał codziennie do szkoły swojej i nie chodził na zajęcia każdego dnia, nie wstawał o godzinie 5.00-8.00 żeby iść spotkać się z kolegami w klasie, tworzyć wspólnotę, tylko żeby siedział w domu i był w tej „Szkole w chmurze”. To jest państwa prawo, ja tego prawa państwu zabierać nie będę, ale to państwo sami siebie zapytajcie, czy to jest dobrze, czy to jest źle - mówił Czarnek, zdaniem którego „jednoznaczna odpowiedź na to pytanie może być trudna”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Oświata
Dużo nowości w szkołach po wakacjach. Ferie po nowemu, mniej religii i zmiany w przedmiotach
Oświata
Mazowiecka kurator oświaty: nie szukajmy haków na uczniów
Oświata
Iga Kazimierczyk: Szkoła za PiS stała się nieznośna. Teraz nie jest lepiej
Oświata
Podcast „Szkoła na nowo”: W szkole nie ma czasu na demokrację
Oświata
Politykom nie zależy na naszym głosie – mówi młody aktywista