IV Our Future Forum. Największe polskie wydarzenie edukacyjne już za nami!

Zakończyła się IV edycja Our Future Forum największej konferencji edukacyjnej w Polsce, a zarazem największego wydarzenia w kraju organizowanego przez młodzież. Tegoroczne Forum przyciągnęło do Pałacu Kultury i Nauki ponad 1200 uczestników.

Publikacja: 02.12.2022 17:19

IV Our Future Forum. Największe polskie wydarzenie edukacyjne już za nami!

Foto: materiały prasowe

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym IV Our Future Forum

Uczniowie liceów, studenci, a także politycy i biznesmeni debatowali o wyzwaniach, z jakimi będą musiały mierzyć się pokolenia Generacji Z i Y. Organizatorem wydarzenia jest Our Future Foundation.

Czwarta edycja Our Future Forum zgromadziła w Warszawie setki studentów i licealistów ze wszystkich województw. Młodzi spotkali się, by dyskutować z doświadczonymi specjalistami o tematach, które są dzisiaj kluczowe dla ich pokolenia. W wydarzeniu uczestniczyli też ukraińscy uchodźcy, którzy kontynuują swoją edukację w Polsce. Motto konferencji stanowiło hasło – „O przyszłości w niepewnych czasach". W 9 panelach dyskusyjnych zasiadło 40 prelegentów z całego świata. Wśród mówców znaleźli się przedstawiciele biznesu, międzynarodowych korporacji, politycy, samorządowcy, a także profesorowie i dziennikarze. Młodzi Polacy mogli wziąć udział w dyskusjach na tematy takie jak: transformacja energetyczna, równość płci, geopolityka, czy też rola technologii w życiu człowieka. Główny segment konferencji skupił się na rozwoju przedsiębiorczości i kultury pracy wśród młodzieży. Uczniowie i studenci mogli dowiedzieć się, jak planować swoją ścieżkę kariery i zwiększyć szanse odniesienia sukcesu na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Wsparcia merytorycznego Our Future Foundation udzieliły takie instytucje jak: Fundacja Nauka. To lubię, Instytut im. Stanisława Lema, Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, a także amerykański think-tank – Common Sense Society.

„Długoterminowe wyzwania z którymi mierzy się dzisiejszy świat wymagają natychmiastowych działań. To właśnie młodzież będzie musiała stawić czoła takim problemom jak kryzys demograficzny czy zmiany klimatyczne, dlatego angażowanie licealistów i studentów w merytoryczną dyskusję jest tak istotne. IV edycja Our Future Forum doskonale podsumowuje 3 lata działania Fundacji. Włożyliśmy ogromną pracę w aktywizację polskiej młodzieży i na każdym kroku widzimy postęp, jaki dokonał się w tym obszarze. Głos ambitnych młodych staje się coraz bardziej słyszalny i wnosi jakość do polskiej debaty publicznej. Jestem dumny, że przez ostatnie lata mogłem stać na czele Our Future Foundation i że w tym czasie udało nam się tak wiele dokonać - mówi Michał Maurycy Mazur, założyciel Our Future Foundation.

Na konferencji wystąpili m.in.: Michał Sapota (HRE Investments), Giedrimas Jeglinskas (NATO), Prof. Gwythian Prins (LSE), Paweł Borys (PFR), Paweł Majewski (Enea), prof. Grzegorz Mazurek (ALK), Andrzej Kensbok (KGHM), Artur Warzocha (Tauron), Beata Daszyńska-Muzyczka (BGK), Michał Czarnuch (DZP), Karolina Rzońca-Bajorek (Asseco) i dr Paul Coyer (Common Sense Society).

Dzięki spotkaniom z prelegentami i biznesmanami, młodzi uczestnicy mogli uzyskać staż w polskich i międzynarodowych firmach, a także instytucjach rządowych. Kolejnym elementem konferencji były warsztaty mentoringowe i zawodowe organizowane we współpracy z PwC, Amazon i Asseco. Warsztaty poprowadzili także Tomasz Rożek i Marcin Kruszewski. Doświadczeni specjaliści przekazywali młodzieży umiejętności pomocne w odniesieniu sukcesu w profesjonalnym życiu, a przede wszystkim odnalezieniu się na współczesnym rynku pracy.

W warsztatach wzięli także udział stypendyści Our Future Foundation, którzy jeszcze w tym roku będą aplikować na studia na najlepszych światowych uczelniach. Fundacja co roku wyłania kilkudziesięciu młodych Polaków i Ukraińców i obejmuje ich programem stypendialno-mentoringowym, mającym pomóc im w podjęciu studiów na najbardziej wymagających zachodnich instytucjach naukowych.

„Misją naszej Fundacji zawsze była pomoc młodym uczniom z nieuprzywilejowanych środowisk. Będziemy dalej walczyć o to, aby sytuacja materialna nigdy nie stanęła na przeszkodzie w realizacji największych ambicji i marzeń tych najzdolniejszych. Dlatego też ruszamy w Polskę z serią spotkań z uczniami pod hasłem – „Akcja Inspiracja". Chcemy pokazać młodzieży, że wszystko jest możliwe, że każdy z nich ma szansę w przyszłości studiować na takich uczelniach jak Harvard czy Oxford. W tym roku byliśmy już w Słupsku i w Jarocinie, a w następnych tygodniach trafimy do kolejnych małych i średnich polskich miast. Ponadto, w przyszłym roku Our Future Foundation przyzna granty kołom studenckim i młodzieżowym radom miejskim, które pomogą im wprowadzić działalność na zupełnie nowy poziom. Przed nami moc inicjatyw. Wiem, że jesteśmy na właściwej drodze" – powiedział Krzysztof Chojnowski, nowy prezes Our Future Foundation.

Do tej pory organizacji udało się pomóc ponad 130 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak: Oxford, Yale, Berkley, Cambridge czy LSE. Fundacja skupia także swoje wysiłki na promowaniu debaty o polskiej edukacji i nierównościach w dostępie do niej, jakie napotykają uczniowie z mniejszych ośrodków miejskich.

Nagranie z wydarzenia można obejrzeć na Facebooku Fundacji.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym IV Our Future Forum

Oświata
Warszawa za religię w szkole płaci aż 63 mln zł. Jak jest w innych miastach?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Oświata
Sądowe kłopoty Barbary Nowak. Prokuratura wszczyna postępowanie, ZNP wytacza proces
Oświata
100 dni rządu. Barbara Nowacka próbuje wypełniać swoje obietnice
Oświata
Dyrektorzy szkół nie zawsze z konkursu. Resort edukacji chce zmienić przepisy
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Oświata
Nauczyciele krytycznie o odchudzaniu podstawy programowej