Dzięki tym studiom mają możliwość wymiany doświadczeń z kolegami i rozwijania wspólnych przedsięwzięć.
– Podczas pracy w korporacji zostałam nagle rzucona na głęboką wodę. To było klasyczne „płyń albo zgiń". Z dnia na dzień dostałam ogromny zakres odpowiedzialności z minimalną kontrolą. W zasadzie wymagano ode mnie tylko jednego: rezultatów – wspomina Lucyna Chwastowska, dyrektor na Europę Wschodnią w Tieto Poland, w dziale urządzeń mobilnych, absolwentka studiów Executive MBA w Wyższej Szkole Zarządzania/Polish Open University.
Tekst z archiwum "Rzeczpospolitej"
– Szybko się zorientowałam, że samą ciężką pracą nie podołam, że doba jest za krótka, a ryzyko błędów zbyt poważne. Tak wpadłam na pomysł studiów MBA. Jako inżynier, programistka i project manager musiałam zdobyć inny rodzaj wiedzy, szerszą perspektywę, globalne spojrzenie. Musiałam zdobyć umiejętność patrzenia na firmę oczami mojego zagranicznego szefa – opisuje Lucyna Chwastowska. Po ukończeniu studiów MBA została członkiem zarządu polskiego oddziału.
Studia na miarę
Z badań ankietowych przeprowadzonych wśród uczestników programu Executive MBA w Polish Open University wynika, że jako główny motyw podjęcia studiów MBA 80 proc. wskazało możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych. Ponad 70 proc. badanych ocenia także, że zdobycie wiedzy i umiejętności oferowanych w ramach programu umożliwi im zmianę stanowiska na wyższe lub bardziej rozwojowe. Aż 61 proc. osób uważa, że ukończenie studiów MBA umożliwi im awans zawodowy, a 43,5 proc. badanych wskazało możliwość nawiązania cennych kontaktów oraz wzrost własnej pozycji na rynku pracy.