Portal funkcjonuje pod adresem www.edu.tvp.pl i ma wyrównywać szanse edukacyjne. Docelowo z portalu będą mogli korzystać uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum, licealiści, nauczyciele, a także rodzice. Obecnie treści zamieszczone na portalu skierowane są do uczniów klas IV-IV szkoły podstawowej oraz nauczycieli.
Oferta programowa zawarta na portalu może być wykorzystywana na lekcjach: języka polskiego, języków obcych, przyrody, geografii, a także na zajęciach z nauki o człowieku, kulturze i sztuce. Zamieszczone tam audycje obejmują magazyny i dokumenty znane już doskonale widzom Telewizji Polskiej (np. „Jak to działa?", „Laboratorium", „Boso przez świat" ), ale także produkcje premierowe zrealizowane głównie z myślą o internautach w wieku 9-12 lat („Oferta Pana Alberta", „Dlaczego tak?" oraz „Cztery światy").
Twórcy portalu są przekonani, że dzięki wspólnej inicjatywie Telewizji Polskiej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej nauczyciele i uczniowie otrzymają dostęp do treści wynikających z wymagań podstawy programowej, przedstawionych w atrakcyjny dla nich sposób. Ciekawe tematy, doskonałe zdjęcia, intrygujące zagadki, fascynujące eksperymenty, niezwykłe miejsca odwiedzane przez naszych prowadzących – to wszystko może zachęcić młodych internautów do pogłębienia wiedzy z dziedzin nauczanych w szkole, będzie rozwijało ich zainteresowania i zdolności.
Prace nad portalem są prowadzone w Programie TVP 1, w Redakcji Interaktywnych Treści Edukacyjnych (dawniej: Redakcja Audycji Dziecięcych, Młodzieżowych i Edukacyjnych), którą kieruje Małgorzata Mierzejewska. Uruchomienie docelowej wersji portalu, uzupełnionej o dodatkowe treści, TVP planuje na 1 września 2013 roku.