Microsoft Polska we współpracy z nauczycielami i ekspertami przygotował pierwszy polski świat w Minecraft Education Edition. Mapa jest skorelowana z nauczaniem języka polskiego, matematyki, geografii, języka angielskiego, historii i biologii na poziomie klasy 5 szkoły podstawowej – podał portal Edunews.pl.

Minecraft popularny wśród dzieci

Minecraft to komputerowa gra oparta na idei survivalu (zdobywaniu potrzebnych do przeżycia rzeczy i ich wykorzystywania). Stworzył ją szwedzki programista Markus Persson w 2009. Grafikę gry oparł na sześciennej formie. Jest ogromnie popularna wśród uczniów szkoły podstawowej. To zwykle oznacza, że nie będą oni mieli większych problemów ze skorzystaniem z nowej platformy.

Czytaj więcej

Maria Skłodowska-Curie i walka z potworami. Zaskakująca gra z Kanady

Nauczyciel będzie pełnił rolę przewodnika i mentora. Uczniowie będą szli wieloma własnymi ścieżkami przez zadania, wyzwania, zagadki i konkurencje wymagające pracy zespołowej, indywidualnej lub wysiłku całej zalogowanej społeczności. Celem wszystkich tych działań będzie zdobywanie wiedzy zgodnej z obowiązującą podstawą programową.

Mapa 5-klasisty i cała obudowa programu zostanie udostępniona po raz pierwszy na konferencji INSPIR@CJE 2022 (24-25.09.2022) i będzie dostępna w sieci.