– Z roku na rok rośnie zainteresowanie zawodem zarządcy nieruchomościami w związku z rosnącą liczbą realizowanych projektów deweloperskich. Tworzący się rynek daje ogromne możliwości nie tylko pracy, ale i rozwoju zawodowego dla zarządców – podkreśla Aleksandra Budzisz, specjalista ds. promocji i rekrutacji Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku.
Taki nurt sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy. Zanim ktokolwiek będzie mógł się zająć zarządzaniem, musi jednak zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Tu z pomocą nadchodzą uczelnie, na których coraz częściej pojawia się kierunek studiów pozwalający na zdobycie stosownej licencji.
– Podyplomowe studia zarządzania nieruchomościami adresowane są do wszystkich osób chcących się zajmować lub już zajmujących się nieruchomościami. Studia umożliwiają zdobycie i poszerzenie wiedzy, a także umiejętności praktycznych, które znajdują swoje odzwierciedlenie w sporządzonym przez słuchacza planie zarządzania wybraną nieruchomością – mówi Katarzyna Szychta, koordynator studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
Program studiów podyplomowych uwzględnia minimalne wymogi ustalone przez ministra właściwego do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej. – Ukończenie podyplomowych studiów oraz odbycie praktyki zawodowej uprawnia do ubiegania się o nadanie licencji zawodowej w zakresie zarządzania nieruchomościami bez konieczności zdawania egzaminu państwowego – dodaje Katarzyna Szychta.
[srodtytul]Wiedza to nie wszystko[/srodtytul]