Pomysł powstał na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki. – Zajmie się tym ok. 30 osób, m.in. wykładowcy Instytutu Automatyki i Informatyki Stosowanej oraz członkowie koła naukowego studentów zarządzania projektami – mówi dr hab. Andrzej Zalewski.
Na początku wezmą pod lupę hasła dotyczące zarządzania projektami oraz IT. – Artykuły nie tylko będą poprawiane, ale także będziemy tworzyli nowe, których nie ma w bazie Wikipedii. Przy każdym z nich będą przypisy i bibliografia – dodaje pomysłodawca akcji, o której napisał wczoraj „Dziennik Gazeta Prawna”.
[wyimek]773 tysiące haseł znajdują się w polskiej edycji Wikipedii[/wyimek]
Andrzej Zalewski szacuje, że błędy znajdują się w ok. 20 proc. haseł związanych z zarządzaniem. – W niektórych artykułach, np. „architektura oprogramowania”, mamy do czynienia ze zlepkiem przypadkowych haseł. Możemy je poprawić.
W polskiej edycji Wikipedii jest ponad 773 tys. artykułów, miesięcznie notuje ona nawet 8 mln odsłon. Hasła tworzą internauci. Artykuły weryfikuje około 100 wolontariuszy. – Sprawdzają oni m.in., czy hasło nie jest plagiatem – tłumaczy Paweł Zienowicz z polskiej Wikipedii.