Aktualizacja: 11.11.2024 05:29 Publikacja: 06.04.2022 21:00
Foto: PAP/Darek Delmanowicz
– Otrzymaliśmy bardzo dużo zapytań związanych z podjęciem studiów w SGH – wyjaśnia „Rzeczpospolitej” Magdalena Święcicka, rzeczniczka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. – Zazwyczaj są to studenci studiów licencjackich, którzy chcą kontynuować naukę na kierunkach: zarządzanie, finanse i rachunkowość czy globalny biznes. W tej chwili mamy 22 zgłoszenia.
Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza otrzymała na razie kilkanaście zgłoszeń, m.in. na kierunki oferowane przez Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu, część w ramach przeniesienia (znajomość polskiego na poziomie B2 i dokumenty potwierdzające zdobytą wiedzę), część chce skorzystać ze specjalnej oferty dydaktycznej AGH. Jest to pula przedmiotów prowadzonych po polsku, ukraińsku i angielsku w ramach programu „Solidarni z Ukrainą”. – W tym bloku będą oferowane również obowiązkowe lektoraty języka polskiego. Po tym semestrze student po przeprowadzeniu weryfikacji będzie się mógł starać o przeniesienie na konkretny kierunek studiów w AGH – tłumaczy nam Olga Kuśnieruk z Akademii.
W redakcji "Rzeczpospolitej" rozumiemy, że edukacja jest ważna. Bo to od niej zależy przyszłość i dobrobyt naszego kraju. Dlatego rozpoczynamy debatę o tym, w jaki sposób i w jakim kierunku powinny iść zmiany w szkole.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka odwołała Marcina Smolika ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Resort poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.
Szkołę w Chmurze często kończą uczniowie, którzy w tradycyjnym systemie nie mieliby żadnych szans. Egzaminy może zdali słabo, ale przynajmniej ukończyli szkołę.
Dzięki wdrożeniu zapisów unijnej dyrektywy work-life balance polscy ojcowie zyskali indywidualne prawo do urlopów. I cieszą się one rosnącą popularnością wśród mężczyzn, a korzyści odczuwa także biznes i społeczeństwo jako całość.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Dzieci, które trafiły do Polski w wyniku wojny w Ukrainie, odczuwają nie tylko strach i stres, ale też ogromne poczucie winy. Podczas terapii dowiadujemy się o przemocy, odrzuceniu i samookaleczeniach — mówią terapeutki pracujące w Przystani Świętego Mikołaja.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Blisko 570 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Wśród nich znajduje się prawie 400 osób, które dostały stypendia na I rok studiów. 29 listopada 2024 w Warszawie odbędzie się uroczysta Inauguracja 23. Edycji Programu Stypendiów Pomostowych.
Średnio o 37 procent wzrosną opłaty na lotnisku w Amsterdamie. Stawki będą zależeć między innymi od rodzaju samolotów i od pory dnia.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Na stacji Poznań Górczyn spłonęła naczepa z pralkami i kieszeniowy wagon. Zniszczone są także dwa wagony PKP Intercity.
Jarosław Kaczyński stwierdził, że "to, co dzieje się w ciągu ostatniego roku, to nic innego jak niszczenie naszego państwa". - Niszczenie naszej gospodarki, realizacja planów agendy obcego państwa – Niemiec – ale także coraz bardziej widoczne i oczywiste wpływy rosyjskie, putinowskie w naszym kraju - podkreślił prezes PiS.
Donald Trump odbył rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem – informuje „The Washington Post”. Amerykański prezydent elekt miał powiedzieć rosyjskiemu przywódcy, by „nie eskalował wojny na Ukrainie”.
Cel jest znany. Musimy pokonać kandydata PiS-u, musimy w Polsce przywrócić normalność - podkreślił Marcin Kierwiński, mówiąc o wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, odnosząc się do prawyborów prezydenckich w KO, nie ma wątpliwości, że pojedynek między Radosławem Sikorskim a Rafałem Trzaskowskim będzie "rycerski".
18 października Paweł Rubcow formalnie odebrał akt oskarżenia. Ani on, ani jego obrońca nie złożyli wniosków dowodowych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas