Aktualizacja: 28.04.2017 18:52 Publikacja: 27.04.2017 20:24
Foto: Fotorzepa
Ale czy to oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód na drodze do wprowadzenia zmian? Nie. I w sferze organizacyjnej, i propagandowej problemy dopiero się zaczynają.
Opinie na temat likwidacji gimnazjów i wprowadzenia ośmioklasowej podstawówki są coraz bardziej krytyczne. Według sondażu przeprowadzonego dla Faktów TVN 55 proc. pytanych twierdzi, że referendum edukacyjne powinno się odbyć. 36 proc. jest zdania, że nie jest ono potrzebne. To przekłada się na opinie dotyczące istoty całej reformy. Wygląda na to, że społeczeństwo nie pozostało głuche na argumenty części rodziców i nauczycieli, zarzucających MEN zbytni pośpiech i błędy w przyjętych założeniach. To nastawienie może się zmienić, gdyby okazało się, że wszystko przebiega jednak gładko i bez przeszkód. Ale kolejna zmiana opinii może się dokonać najwcześniej za rok, kiedy pierwszy reformowany rocznik będzie odbierać świadectwa. Ale na razie nie ma co liczyć na to, że sympatia dla minister Zalewskiej i jej koncepcji szybko się odbuduje.
W redakcji "Rzeczpospolitej" rozumiemy, że edukacja jest ważna. Bo to od niej zależy przyszłość i dobrobyt naszego kraju. Dlatego rozpoczynamy debatę o tym, w jaki sposób i w jakim kierunku powinny iść zmiany w szkole.
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka odwołała Marcina Smolika ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Resort poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.
Szkołę w Chmurze często kończą uczniowie, którzy w tradycyjnym systemie nie mieliby żadnych szans. Egzaminy może zdali słabo, ale przynajmniej ukończyli szkołę.
Dzięki wdrożeniu zapisów unijnej dyrektywy work-life balance polscy ojcowie zyskali indywidualne prawo do urlopów. I cieszą się one rosnącą popularnością wśród mężczyzn, a korzyści odczuwa także biznes i społeczeństwo jako całość.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Dzieci, które trafiły do Polski w wyniku wojny w Ukrainie, odczuwają nie tylko strach i stres, ale też ogromne poczucie winy. Podczas terapii dowiadujemy się o przemocy, odrzuceniu i samookaleczeniach — mówią terapeutki pracujące w Przystani Świętego Mikołaja.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Blisko 570 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Wśród nich znajduje się prawie 400 osób, które dostały stypendia na I rok studiów. 29 listopada 2024 w Warszawie odbędzie się uroczysta Inauguracja 23. Edycji Programu Stypendiów Pomostowych.
W rozmowie na antenie TV Trwam Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, zdradził kulisy wyboru kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, a także wyjaśnił, dlaczego nie przewiduje kohabitacji w przypadku jego zwycięstwa w wyborach w 2025 roku.
W edukacji prawnej młodzieży nastąpiła w ostatnich latach pozytywna rewolucja. Także na prowincji.
Złoty pozostaje pod wpływem dolara. Czy zmienią to dzisiejsze dane o PKB z Polski?
W sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej" sprawdzono, jakie poparcie uzyskałyby PSL i Polska 2050 startując osobno w wyborach parlamentarnych.
Choć do świąt jeszcze wiele tygodni, umysły Polaków rozpala już problem: czy Wigilia będzie kolejnym dniem wolnym od pracy?
Polacy są sceptyczni wobec wyboru, którego dokonali niedawno Amerykanie. Nie mają pewności, czy Donald Trump jako 47. prezydent USA poprawi bezpieczeństwo Polski.
Jeszcze przed wyborami opozycja z CDU/CSU wesprze mniejszościowy rząd Olafa Scholza w przeforsowaniu kilku ustaw. To w obawie przed wyborczym sukcesem AfD.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas