W wykazie znalazło się łącznie 32 676 czasopism, w tym 1 595 tytuły przypisane do dyscypliny „Nauki prawne”.
Oficjalny serwis polskiej adwokatury podaje, że wśród czasopism z całego świata przypisanych wyłącznie do dyscypliny nauk prawnych lub zajmujących się między innymi zagadnieniami prawnymi powiązanymi i innymi dyscyplinami tylko 41 z nich otrzymało liczbę 200 punktów i nie ma wśród nich żadnego czasopisma z Polski. Najwyższej punktowane czasopisma z naszego rynku wydawniczego to „Przegląd Sejmowy” oraz „Białostockie Studia Prawnicze”, które jako jedyne czasopisma z Polski otrzymały 140 pkt i znalazły się w gronie 93 tytułów z taką samą punktacją.
Punktację na poziomie 100 pkt otrzymało na świecie 186 czasopism, 70 pkt dostało 313 czasopism, 40 pkt ma w tej chwili 311 tytułów, a zdecydowana większość, bo aż 651 czasopism naukowych otrzymało 20 pkt.
- Każdy autor publikujący na łamach miesięcznika „Palestra” otrzymuje za swoją publikację 40 punktów, zamiast dotychczasowych 20 punktów - informuje adwokatura.pl.
Czytaj więcej
Choć po niektóre czasopisma naukowcy sięgają rzadko i niemal ich nie cytują, za publikację w tych periodykach podczas przyszłorocznej ewaluacji będzie można dostać dużo punktów.