Aktualizacja: 26.01.2025 13:40 Publikacja: 01.09.2023 13:39
Foto: stock.adobe.com
W wielu krajach istnieją ograniczenia dotyczące używania telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież w szkołach. W ostatnim czasie uregulowanie tej kwestii zapowiedział rząd Holandii. Od 1 stycznia 2024 roku zostanie tam wprowadzony zakaz używania telefonów komórkowych, tabletów i smartwatchów w szkołach.
- Nawet jeśli telefony komórkowe wrosły w nasze życie, to jednak ich miejsce nie jest w klasie - uzasadniał Robbert Dijkgraaf, minister edukacji, kultury i nauki Holandii. Jego zdaniem „uczniowie muszą mieć możliwość skoncentrowania się i muszą mieć szansę na to, by dobrze się uczyć”. - Telefony komórkowe są dystrakcją, jak dowodzą badania naukowe. Musimy chronić przed tym uczniów - tłumaczył.
Przed nami kolejne wybory. Czy i tym razem młodzi chętnie pójdą do urn i jaką decyzję podejmą. Czy głosowanie wśród młodych ludzi stało się modne? W podcaście „Szkoła na nowo” dr Jędrzej Witkowski z Centrum Edukacji Obywatelskiej, współautor podstawy programowej nowego przedmiotu edukacja obywatelska.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Tzw. ustawa Kamilka nakłada na szkoły i rodziców nowe obowiązki. Jeden z nich związany jest z organizacją studniówek czy szkolnych wycieczek.
W TIMSS 2023 wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy z niemal 60 krajów i regionów. Polscy uczniowie wypadli bardzo dobrze z matematyki i nauk przyrodniczych - niemniej, ich poczucie przynależności do szkolnych społeczności jest najmniejsze wśród badanych krajów.
Pod koniec września w Lubinie odbył się marsz milczenia przeciwko hejtowi. Wspominano w nim 16-letnią Julię, która odebrała sobie życie. Dziewczyna przez lata była hejtowana przez rówieśników, nikt nie potrafił przerwać tej fali przemocy.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Rusza rekrutacja do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Dzięki publicznej zbiórce polscy naukowcy rozpoczną w Egipcie prace w grobowcu faraona Szepseskafa, który dotychczas nie był kompleksowo zbadany.
W wyniku ataku nożem przez pijanego mężczyznę, do którego doszło w Siedlcach, zmarł 64-letni ratownik medyczny. Do sprawy we wspólnym oświadczeniu odnieśli się minister zdrowia Izabela Leszczyna oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak. Politycy zapowiedzieli „podjęcie stanowczych działań w celu zwiększenia ochrony służb medycznych”.
Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ale przystąpienie do niego jest obowiązkowe, zaś wyniki mają duże znaczenie przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty 2025?
„Jak Pani/Pana zdaniem prezydentura Donalda Trumpa wpłynie na sytuację na świecie?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Atakowanie akcji charytatywnej po tym, jak podczas finału WOŚP został zasztyletowany Paweł Adamowicz, jest niegodziwością i wyjątkowo nieodpowiedzialną postawą. Nie ma świętych krów i każdego należy rozliczać, ale na nikogo nie należy szczuć.
Elon Musk wygłosił w sobotę przemówienie za pośrednictwem łącza wideo do uczestników wiecu wyborczego niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Był to kolejny przejaw jego poparcia dla tej partii przed wyborami, które w Niemczech odbędą się w lutym. Zdaniem Muska, wybory „mogą zdecydować o losie Europy, a może i świata”.
Szef łódzkich struktur Platformy Obywatelskiej na sobotnim zarządzie regionu powołał siedem nowych kół. Dotąd jedynym kołem Platformy Obywatelskiej w regionie kierowała prezydent miasta Hanna Zdanowska. Regionalni działacze PO mówią, że dziwią się ruchowi, obliczonemu na osłabienie Zdanowskiej.
Jacek Siewiera – będący szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego od października 2022 roku – zrezygnował ze stanowiska. Jako powód szefowa Kancelarii Prezydenta wskazała „plany osobiste”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas