- Do końca listopada ZUS czeka na wnioski o wypłatę wyprawki szkolnej dla dzieci. - Zakład wypłacił do tej pory ponad 1,3 mld zł na wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start” dla 4,5 mln dzieci - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Jak tłumaczyła, od 1 lipca tego roku wpłynęło 3,3 mln wniosków o wyprawkę szkolną, co objęło 4,7 mln dzieci. - To oznacza to, że po środki nie zgłosili się jeszcze rodzice 2,3 mln dzieci – tłumaczyła szefowa ZUS.

Pieniądze z programu „Dobry start" przysługują wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością do 24 lat. Świadczeniem nie są jednak objęci studenci – nawet jeśli mieszczą się w wyznaczonym przedziale wiekowym.

Czytaj więcej

Więcej stołówek w szkołach

Aby otrzymać środki z programu rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć wniosek do ZUS. Muszą to zrobić wyłącznie elektronicznie poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia i bankowość elektroniczną.

Zgodnie z założeniem programu, pieniądze te powinny zostać przeznaczone na skompletowanie wyprawki szkolnej dla uczniów szkół podstawowych i średnich.