Egzamin gimnazjalny 2011. Część matematyczno-przyrodnicza

Nie było nieprawidłowości ani incydentów, które mogłyby zakłócić przebieg matematyczno-przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego. Zobacz, jakie zadania rozwiązywali gimnazjaliści.

Publikacja: 13.04.2011 13:19

Egzamin gimnazjalny 2011 r. w warszawskim gimnazjum

Egzamin gimnazjalny 2011 r. w warszawskim gimnazjum

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

Gimnazjaliści sprawdzali dziś swoją wiedzę z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Arkusze testu rozwiązywanego przez gimnazjalistów Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie internetowej (www.cke.edu.pl) jeszcze dziś. Jednak jak pokazują wczorajsze doświadczenia strona może działać bardzo wolno. Testy można znaleźć również na naszych stronach. Sprawdź, jakbyś sobie poradził

Jak płacić niższy rachunek

W teście znajdowało się 36 zadań z matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii. Były to zarówno zadania zamknięte (trzeba wskazać poprawną z podanych odpowiedzi) - było ich 25, jak i otwarte (uczeń sam musi udzielić odpowiedzi).

Rozwiązujący test musieli m.in. posłużyć się współrzędnymi geograficznymi, przeanalizować schematy: obwodu elektrycznego i obiegu węgla w przyrodzie, odpowiedzieć, jak natężenie światła wpływa na przyrost siewek rzodkiewek, opisać podane reakcje chemiczne, wykonać zadania na procentach, znaleźć oś symetrii w literach alfabetu greckiego.

W jednym z zadań uczniowie mieli zamieszczoną tabelę z czterema taryfami, jakie firma telekomunikacyjna proponuje użytkownikom telefonów. Na jej podstawie mieli obliczyć wysokość rachunku telefonicznego przy wyborze jednej z taryf, porównując zaś taryfy wybrać najkorzystniejszą z ofert przy określonym limicie czasu połączeń.

Jutro język obcy

Egzamin rozpoczął się o godz. 9. Trwał dwie godziny; uczniowie z różnymi dysfunkcjami mogli pisać go godzinę dłużej.

Wszyscy uczniowie w Polsce pisali taki sam test. Prace zostały zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca.

Test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej jest jedną z trzech części egzaminu gimnazjalnego. We wtorek uczniowie pisali pierwszą jego część - test z wiedzy humanistycznej. W czwartek będą rozwiązywali trzecią - test ze znajomości języka obcego.

Edukacja
Próba przekupstwa i erotyczne SMS-y. Afera wokół rektora Mirosława Minkiny
Edukacja
Nauczyciele dostaną podwyżki przed wyborami. Czy to celowe działanie MEN?
Materiał Promocyjny
5 różnic między studiami dwustopniowymi a jednolitymi, o których warto wiedzieć
Edukacja
Minister edukacji Estonii: musimy uczyć odróżniania prawdy od dezinformacji
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Edukacja
Quo vadis, Edukacjo?
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne