„Za kilkanaście dni początek roku szkolnego. Dla wielu rodziców z Polski jest to duże wyzwanie finansowe. Większość dzieci z Białorusi przebywających w Polsce nie ma nawet zeszytu i ołówka. Rodzice uciekając z kraju nie mieli czasu na zabranie rzeczy dzieci" – przypominają organizatorzy zbiórki. Fundacja Humanosh ma pod opieką ponad 100 dzieci.

Potrzebne są: plecaki szkolne, worki na buty, piórniki, zeszyty, teczki, segregatory, koszulki do segregatorów, ołówki, kredki, długopisy, pisaki, farbki, pędzle, plastelina, ciastolina, kleje, nożyczki, linijki, zszywki, zszywacze, spinacze, bloki rysunkowe i kolorowe (A4 i A3), papier ksero kolorowy, masa mocująca, folia malarska, rękawiczki (rozmiar S i M), karteczki samoprzylepne, łamigłówki, kolorowanki edukacyjne programy komputerowe, filmy, bajki, zestawy do decoupage, zestawy koralików, produkty do ozdabiania, zestawy modelarskie itp.

Fundacja apeluje o przekazywanie rzeczy nowych, dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Przybory można dostarczyć osobiście, przesłać pocztą na adres Mirnyj Dom, ul. Aksamitna 9A, 02-287 Warszawa. W przypadku problemu z przekazaniem Fundacja prosimy o bezpośredni kontakt. Pomoc finansową można przekazać na konto Fundacji: PKO BP 25 1020 4900 0000 8202 3295.